1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

next ye-7500cı besleme arızası

Konusu 'Uydu Cihazların Tamir Bilgileri' forumundadır ve rem tarafından 5 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. rem

rem Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0

merhaba arkadaşlar next ye-7500cı bir uydu alıcısı geldi entegresi patlamıştı. ıc2b265 entegre taktım optokuplor pc 817 degiştirildi.arızalı diyotlar 1n4001 degiştirildi.sigortası atıktı.yenisi takıldı fakat başka arızalı malzeme bulunmadıgı halde enerji verildiginde patlama oluşuyor.sigorta ve diyotlar gidiyor.neden oldugunu bir türlü çözemedim

besleme ünitesi yükarıdakinin aynısı

2. tvtekniker

tvtekniker Moderator

Ödül Puanları:
    18
    fotoda net göremiyorum.sigorta ve diotlar yanıyorsa blok kondansatorunu değiştir bence.oda olmadı smps arızası olabilir.

3. rem

rem Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    dogru ustam smps kısa devre idi. degiştirldi makine sahibine tesli edildi teşekkürler

4. mylifese

mylifese Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    6
    smps trafo primer girişi kısa devre olabilir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş