Photoshopta Resimden Obje Silmek

Konusu 'Görsel ve Resimli Anlatımlar' forumundadır ve guclusat tarafından 6 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.178
  Ödül Puanları:
  48
  Başka grafik programlarında olmayan bir araç Vanishing Point'i kullanacağız.En büyük özelliği ise resimden cisim kaybetmektir. İlk olarak Ronaldinho ve Nesta’nın olduğu resmimizi açıyoruz. Burada yerde kayan oyuncuyu kaybetmeye çalışacağız.

  [​IMG]

  Resmimizi açtıktan sonra sağ panelden background alıp sürükleyip resimdeki karenin üstüne getirip bırakıyoruz. Şimdi bacgroundumuz iki tane oldu. Layer’ı çoğaltmış olduk.


  [​IMG]

  Daha sonra vanishing pointi açıyoruz.

  Filter > Vanishing Point Create Plane butonuna tıklıyoruz (c’ye bassanız da olur) ve resmi kaplayacak şekilde kare çiziyoruz. Yanlış yaparsanız esc’ye basmayın Vanishing Point’ten çıkar… Başka butona basarsanız iptal edersiniz.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Sonra sol paneldeki Stamp Tool u kullanarak (kısayol “s” tuşu) resimde yerdeki oyuncuyu silmek için mousemizi çimlerin üzerine getirelim ALT tuşuna basarak o bölgeyi kopyalamış oluyoruz. Sonra futbolcunun üzerine gelerek mouse’yi üzerinde dolaştırıyoruz… Ama yukarıdaki panelde diameter’i ne kadar küçük seçersek o kadar ayrıntılı olur.


  [​IMG]

  Kırmızı dairenin içindeki yeşil noktadan kopyalıyor ve mousemizin götürdüğü yere yapıtşırıyor olay bundan ibaret.Yuvarlak daireler şeklinde yapıyoruz.


  [​IMG]

  Yukarıdaki gibi futbolcu yavaş yavaş ortadan kalkıyor.
  Daha sonra adamın ayağının deydiği mastercard yazısını zoom yaparak yaklaşıp diameteri küçülterek aynı işlemi yapıyoruz. Nerden daha uygun olacaksa oradan alıyoruz.

  [​IMG]

  Kabaca yaptıktan sonra ayrıntıya geçiyoruz.


  [​IMG]

  Soldaki M harfinden uygun alanı ALT tuşuna basıp alıyoruz ve t harfinin daha da gerçekçi olmasını sağlıyoruz. Ordan alıp oraya yapıştırıyoruz yani.


  [​IMG]

  [​IMG]

  Gördüğünüz gibi diğerleri gibi yapmış olduk..Ve şimdi önemli bir kısıma geçiyoruz…


  [​IMG]
  Yukarıdaki panelimizde görünen Heal kısmında Luminance ‘yi seçerek ve de Diameter‘i arttırarak çimler üzerinde gözümüzün rahat edeceği şekilde bir bütünlük oluşturuyouz. Yani bu araç kopyalanan - yapıştırılacak alan arasında yumuşak geçiş ve düzenleme yapıyor. Ve sonuç :

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle