1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Pilot uydu alıcısı arıza notları.

Konusu 'Uydu Cihazların Tamir Bilgileri' forumundadır ve Deva53 tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. Deva53
  Offline

  Deva53 Moderator

  Katılım:
  20 Haziran 2009
  Mesajlar:
  60
  Ödül Puanları:
  0
  PİLOT UYDU ALICISI İÇİN SIK SORULAN SORULAR VE ÇÖZÜMLERİ
  ************************************************** *


  1-Modülatörde görüntü yok. "Service" menusundan "Modülatör Type" 253,254 yada 255 yapılacak.  2-Ön panelde 8888 yazıyor. Cihazın fişini Volume +/- tuşlarına basarak takıp "service" menüsüne girilir.Bu aşamada yapılması gereken iki işlem vardır;

  1-Restore Database'in üzerine gelip OK tuşuna basılmalı.

  2-Clear Database'in üzerine gelip sağ/sol tuşları ile Channel Table seçilip OK tuşuna basılmalı.  3-Err2 hatası veriyor. Yüklemeye çalıştığınız cihazın içinde diğer markalar ait bir yazılım var demektir.Kendi markanıza ait yazılımı yükleyiniz.  4-Err1 hatası veriyor. Cihaza atılmaya çalışılan yazılım muhtemelen .zip uzantılıdır.Zip programı ile sıkıştırılmış dosyayı açmadan cihaza yükleyemezsiniz.  5-Cihazdan cihaza yazılım yüklerken Err2 hatası veriyor. Yükleme yapamazsını.Kendi markanızın yazılımını içinde barındıran başka bir cihaza yükleme yapınız.  6-Master Şifre.Kullanıcı şifresi unutulduğu zaman ne yapılmalı? Ebeveyn ayarlarında 1397 sayısı girilmelidir.  7-Ön panel tuşları çalışmıyor. "Cihaz ayarları" menüsünden "Ebeveyn ayarları"na girilip "Ön Panel kilidi" kaldırılmalıdır.  8-Modulatördeki görüntü karlı yada iki görüntü üst üste biniyorsa. "Cihaz ayarları" menüsünden "Anten Çıkışı" uygun bir kanala alınacak.  9-Renkli tuşların özellikleri. Kırmızı:Left/Right/Stereo ses çıkışı.

  Yeşil : Zoom özelliği aktif hale geçer.Bu sırada İnfo tuşuna basılırsa Zoom durumunda ne gibi işlemlerin yapılacağını görebilirsiniz.

  Mavi:"Manual arama" menusune girer.  10-Yükleme yapılamıyor.

  1-Kullandığınız kablonun bağlantıları yanlış olabilir.Kullanılan kablolar [2-2,3-3,5-5(Düz Bağlantı)] , [2-3,3-2,5-5(Çapraz Bağlantı] olmak üzere iki çeşittir.Her iki kabloylada yazılım yüklemeyi deneyiniz.

  2-Kullanmakta olduğunuz yükleme programını kapatıp bir daha açınız.  11-Cihazım sadece Vertical yada Horizontal da arama yapıyor. Uydu ayarları menusunden Polarite Kontrolü VER/HOR a alınız.  12- SW00_01_68 yazılım yüklü cihazıma yeni yazılım yüklemek istiyorum. Öncelikle cihaza New_Loaderv2 yi yüklemelisiniz. Yükleme İşlemi Şu Şekildedir:

  1-Bilgisayarınızda "Hyper Terminal" den "Bit Per Second(Saniyedeki veri hızı)" ı 57600 yapın.

  2-Send(Gönder) butonuna tıklayarak New_Loaderv2 yi seçin.

  3-Service menusune girip Download Software e gelerek OK tuşuna basın.

  4-Heyper Terminalden Send(Gönder) tuşuna basın.

  5-Yükleme tamamlandığında kontrol amaçlı Menu ve P+ tuşlarına basılı tutarak cihazın fişini takın.LOAD yazıyorsa yükleme gerçekleşmiştir.

  Şimdi yeni yazılımı cihaza atabilirsiniz.

  NOT:Hyper Terminal ile ilgili ayarları "Servis Talimatnamesinde" bulabilirsiniz.

  13-Yayın alamıyorum.

  1-Uydu ayarları menüsünden Disecq ayarlarını kontrol ediniz.

  2- Uydu ayarları menüsünden LNB Beslemenin açık olup olmadığını kotrol ediniz.

  3-.LNB,çanak,kablo yada diseqc te bi sorun olabilir onları kontrol ediniz.


  Alıntı.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş