1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Ping Atma Programı Yapalım...

Konusu 'AutoPlay Media Studio Öğreniyorum' forumundadır ve Byümit tarafından 4 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Byümit

Byümit Moderator

Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar Bu Anlatımımızda Ping Atma Programı Yapacağız İşlevi Sitelere veya Ip Adresini Yazdığınız Yeri Pingleyecek.
    Programın Fazla Bir İşlevi Yok Yinede Anlatayım Dedim Belki Geliştiren Olur. :)
    Not: Arkadaşlar Programı Gösteriyorum Ancak Kötü Amaçla Koymuyorum Yanlış Anlaşılmasın..!

Programımıza Başlayalım:
    Öncelikle Yardımcı Neseneler;

1 Input
    ve
    1 Button

Şimdi Bu Nesneleri Koydukatan Sonra Butonun On Click evresine;
    Kod:
    Byumit = File.Run("cmd.exe", "/C ping -t " .. Input.GetText("Input1"), "", SW_SHOWNORMAL, false);
    Kodunu Yazalım Ön İzleme Yapalım Inputa Bir Site İsmi Yada Ip Adress Yazalım Ve Butona Tıklayalım Hepsi Bu Kadar Herkeze İyi Günler... :)

Yüklüyor...