:::{Resimli}Flash(swf) Anlatımlar Yapma-Instant Demo::

Konusu 'Görsel ve Resimli Anlatımlar' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. uydudoktoru
  Offline

  uydudoktoru Tanınmış Üye Yönetici Yönetici

  Katılım:
  13 Haziran 2009
  Mesajlar:
  2.143
  Ödül Puanları:
  48
  Instant Demo programıyla bilgisayar ekranınızdaki herhangi bir görüntüyü hareketli Flash(swf) formatında-html veya exe. olarak kaydedebilirsiniz.
  Program içindeki farklı balon şekilleriyle anlatımınız üzerine yazılar yazıp anlatımınıza anlam katabilirsiniz.

  Programı açmadan önce kaydedeceğiniz-görüntüsünü alacağınız ekranı belirleyip açın,bu ekran bir video görüntüsü-bir program anlatımı veya forum sayfasında bir yer olabilir.
  Program açın,programı açtığınızda karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır;

  [​IMG]

  Kaydınızı tamamlayınca kaydınızı sağ alt bardaki STOP butonuna basıp durdurun,program sizden önce anlatımınızı hangi isimle kaydetmenizi isteyecek ve ilk kaydı kendi formatında "Instant Demo Movie" olarak kaydedecektir ve bu dosya boyutu biraz fazla olacaktır.Bu işlemi yapar yapmaz anlatımınızı yapacağınız ekran tekrar açılacak,anlatımınızı yaptığınız program-forum sayfası vs altta hemen üstünde de aşağıdaki resimdeki anlatımınıza balonlar içinde yazılar ekleyeceğiniz ekran çıkacak;

  [​IMG]

  bu ekranda resimde işaretli olan ok işaretine tıklayarak anlatımınızı adım adım ilerletebilir veya geri getirebilirsiniz,siz "Enter Talk Buble Text Here..." yazılı boş alan tıkladınızmı yazı kaybolacak ve bu ekrana anlatımınızın akışına uygun olarak ne yazmak istiyorsanız yazacaksınız,yazdıklarınız anında çalışma ekranınızda balon içinde gözükecektir.Yine ok işaretini yavaş yavaş ilerleterek yazı eklemek istediğiniz yerlere yazınızı aynı metodla ekleyebilirsiniz.

  Bu ok işareti sağa doğru sona dayandımı artık çalşmanızı kaydedebilirsiniz.Aşağıdaki resimdeki "oluştur" butonuna tıklayın,

  [​IMG]

  karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki gibi olacaktır,

  [​IMG]

  bu ekranda "Seçenekler" kısmında çalışmanızı hangi formatlarda kaydetmek istiyorsanız o seçeneği seçili yapın (html-swf-exe.) "Demo Oluştur" butonuna tıklayınca program otomatik olarak çalışmanızı belirlediğiniz kriterlerde kaydetmeye başlayacak,kaydın bitmesini bekleyin.
  Belirlediğiniz kriterlerdeki formatta çalışmanız dosyayı ilk kaydettiğiniz klasör içine kaydedilmiştir.
  Eğer SWF(Flash) formatında olan kaydınızı paylaşmak istiyorsanız sadece bu dosyayı ImageShack® - Online Media Hosting adresine gidip-yükleyip forumlarda paylaşıma sunabilirsiniz.Çalışmanızı html formatında verebilmeniz için internet ortamında herhangi bir siteye çalışmanızın aynı klasör içine toplanmış olarak hem html hemde SWF(Flash) formatında olanlarını upload edip link verirken sadece html uzatılı olanını link vererek paylaşabilirsiniz,bu şekilde paylaşım yaparsanız çalışmanızı diğer kullanıcılar çok daha net görüntüleyebileceklerdir.
   

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle