Samsung E250 (Samsung C5212) Ekranda'ki E harfi ne anlama gelmektedir

Konusu 'Cep Telefon Tamir Ve Programları' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 10 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. uydudoktoru
  Offline

  uydudoktoru Tanınmış Üye Yönetici Yönetici

  Katılım:
  13 Haziran 2009
  Mesajlar:
  2.143
  Ödül Puanları:
  48
  Ekranda görünen E simgesi cihazlarımızda EDGE desteği olduğunu ifade etmektedir.
  Edge “Küresel Gelişim için Yükseltilmiş Veri Hızları" olarak açıklanabilir. Gsm sisteminde, Gprs altyapısı kullanarak veri iletim hızının yaklaşık olarak üç (3) katına çıkartılabilmesine olanak sağlayan teknolojidir. Gprs altyapısını kullanabilmek için gerekli olan operatör aboneliklerinden farklı bir abonelik gerektirmeden data hızını artırması en önemli avantajdır.

  Ekranda E simgesinin çıktığı zamanlarda wap sayfalarına bağlandığınızda dataların iletim hızı üç (3) kayına kadar artmaktadır.Wap” a bağlanmadığınız zamanlarda ekranda E (G) simgesinin görünmesi wap bağlantısı kurduğunuz anlamına gelmemektedir. Bağlantınız olduğunda simgede renk farklılığı oluşmaktadır. Operatör yayını olduğu için ekrandan kaldırılamamaktadır zararı yoktur.  Telefondaki G(gprs) ve E(edge) işaretleri mavi olduğu sürece sorun yok ama kırmızı ise bir yerlere bağlanmışsınız demektir eğer iyice kaldırmak istiyorsanız.

  *#4777*8665#

  kodunu vermiş bunu yazın gelen menüden 2 seçeneği seçip geri ye basın işaret kaybolacaktır
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle