1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Samsung LE32B550

Konusu 'Televizyon Tamir Bilgileri' forumundadır ve Umitb1 tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Umitb1

Umitb1 Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

Modelini belirtmiş olduğum lcd tv'im açılmıyor garantisi bitmiş durumda.Supply kısmında patlak çatlak birşey göremedim,sadece suplly kısmındaki voltajları ölçtüğümde herşey normal bütün voltajlar çıkış yapıyor.Anakartı bağladığımda supply kısmından çıt çıt se gelerek anakarta giden bütün voltajlar gelip gidiyor.Bu şekildeyken backlight yanıp sönüyor.Sadece supply kısmına enerji vediğimde backlight normal bir şekilde çalışıyor ve supply'dan çıt çıt sesi gelmiyor.

Yoğun olarak anakarta yönelmiş durumdayım ama anormal bir şey göremedim cihazın şemasınıda bulamadım.Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

2. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    Anakart üzerinde akım çeken bir yer var demektir. Anakart üzerinde işlemci ram vb.. yerleri kontrol ediniz.3.3 volt ile çalışırlar..

3. Umitb1

Umitb1 Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ediyorum cevabınız için kontrol etmeye devam ediyorum kartı.

Sayfayı Paylaş