samsung plano tv arızası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan rem
  • Başlangıç Tarihi Başlangıç Tarihi

rem

Üye
Kayıtlı Üye
arkadaşlar elimde bir adet samsung plano 72 ekran tv geldi.arızası şöyle tv normal açılıyor. bir süre sonra ekran altında bir el kadar siyah oluyor.tv,yi kapatıp açınca normale dönüyor.15-20 dakika sonra ekranın altı yine siyahlaşıyor.böyle bir arıza neden olabilir.bana yardımcı olursanız sevinirim.

450v 470uf - 160v 220uf kondansatörler yapıyor herhalde kondansatölerin biri buldum diyerinide alayayım sonucu yazarım yardımın için teşekkürler

---------- Sonra gönderilen 28-02-2011 Saat 18:19 ---------- İlk önce gönderilen 27-02-2011 Saat 15:04 ----------

450v 470mf kondansatörler degiştirildi.soguk lehimler tazelendi . ama tv 2saat kadar çalıştırıldıgında alt taraf yine siyah oluyor.bir tokat attıgınızda düzeliyor. ne yapmam lazım

450v 470uf - 160v 220uf kondansatörler yapıyor herhalde kondansatölerin biri buldum diyerinide alayayım sonucu yazarım yardımın için teşekkürler

---------- Sonra gönderilen 28-02-2011 Saat 18:19 ---------- İlk önce gönderilen 27-02-2011 Saat 15:04 ----------

450v 470mf kondansatörler degiştirildi.soguk lehimler tazelendi . ama tv 2saat kadar çalıştırıldıgında alt taraf yine siyah oluyor.bir tokat attıgınızda düzeliyor. ne yapmam lazım

şasede çatlak var vertikal entegrenin lehimlerini tazele ve gerekirse yollara kablo çek.

vertikal entegresi degiştirildi.arıza tamamlandı.tv teslim edildi.yardımlarınız için teşekkürler

Arkadaşlar elimde samsungcw-29m66v tv arızası mevcuttur. Tv yi açtığımda ekran degaus bozukluğu şeklinde kanal göstergesi var ancak ses osd si çıkmıyor aynı zamanda ekranda karlama ses ve göruntüde yok, vertikal entegresinin ayaklarını lehimleri ısınmış çatlamış idi lehiledim ancak düzelmedi bilen varsa şimdiden teşekkür ederim.

Geri
Yukarı