Seeder (Gönderen) Olmak İçin Bağlanabilirlik Sorunlarını Çözme

Konusu 'Genel PC Konuları' forumundadır ve guclusat tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48

Merhaba arkadaşlar bilindiği üzere seeder olabilmeniz için modeminizde - kullandığınız işletim sisteminin firewall (güvenlik duvarında) ve kullandığınız antivirüs programının firewall 'ın da belli portları açmalısınız.

Bu işlemler çok kolay arkadaşlar lütfen gözünüzde büyütmeyin , Yazdıklarımı sırasıyla takip etmeniz yeterli olacaktır.Ben windows 7 işletim sistemi ve uTorrent programını kullanıyorum.

Öncelikle uTorrent programını açın >> Programı açtıktan sonra kısayol ayarlarından ctrl g yaparak direk utorrent test ve kurulum kısmına geçebiliriz veya üstten seçenekler kurulum rehberi diyerek istediğimiz sayfaya gidebiliriz.

1055 x 646

Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere utorrent programı 30056 portunu kullanmaktadır.İşte bizde bu portu açıcaz.

Tabi portumuz açıkmı kapalımı kontrol etmek gerekiyor onuda nerden yapacağınızı resimde belirttim ;

998 x 602

Önce İp mizi sabitlememiz gerekmektedir.

Başlata Tıklayın >> Daha Sonra Cmd >> Komut İstemcisini Çalıştırdım >> Komut Satırına ipconfig /all komutuyla şuanki ip durumumu görüntüledim.

Sonra yerel ipmi sabitledim.
    Yerel ağ bağlantıları >> ipv4 ayarları >> aşağıdaki gibi yaptım

En Son Modeme Geçtim ve NAT Kısmından Portumu Açtım

1366 x 768

Modem Kısmı Tamam Şimdi Sıra İşletim Sisteminde >> Sırasıyla

Denetim Masası >> Sistem ve Güvenlik >> Windows Güvenlik Duvarı >> Soldan >> Bir Programın yada özelliğin windows güvenlik duvarını aşmasına izin ver

869 x 590

Dedikten Sonra İzin Verilen Programlar Listesine uTorrent 'i ekledim.

870 x 595

Son düzenleme: 16 Aralık 2012

Sayfayı Paylaş

1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
    Notu Gizle