seg 37 ekran tv arıza notu

lider19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
seg 37 ekran tv arıza çalışmıyor
çözüm: D806 diyot kısa devre besleme çalıştı tv açınsa lamba yanıp sönürdu bazan açılmıyor C811 10mf50v kondasatörde yenisi takıldı tv düzeldi küçük şase A15-198085 paylaşım için yazdım iyi çalışmalar

değerli meslektaşım bu modellerde 7805 yok

---------- Sonra gönderilen Saat 12:32 ---------- İlk önce gönderilen Saat 12:26 ----------

bu modellerde 7805 yok

hehangi bir ses yapmıyor ,start butonuna basınca kırmızı lamba sönmüyor ancak butonlar altındaki beş volt üçe kadar düşüyor.Horizontal sürücüsüde bc 639 bozuktu değiştirdim . tv model ak56-4 sistem entegresi kare seksen bit.

değerli meslektaşım c817 sağlam tv. kumandaile de çalışmıyor IC 103 sağlam oldüğna inanıyorum .bu entegreyi besleyen 8 voltluk ve ikinci 5 voltluk devreler de çalışmıyor, horizontal devresi sürülmüyor .Bu modeli ilk defa görüyorum garip bir durum bi bilen varsa sevinirim teşekkürler.

Son düzenleme:
değerli meslektaşım c817 sağlam tv. kumandaile de çalışmıyor IC 103 sağlam oldüğna inanıyorum .bu entegreyi besleyen 8 voltluk ve ikinci 5 voltluk devreler de çalışmıyor, horizontal devresi sürülmüyor .Bu modeli ilk defa görüyorum garip bir durum bi bilen varsa sevinirim teşekkürler.

5V çöktüğünde Ir alıcıda çalışmaz.c817 sen iptal ettinmi?servis olarak ben sonuç bu şekilde alıyorum.

değerli arkadaşım sizin bahsettiniğiz kapasitör c 817 di mi veya c 187 mi ? c 817 beslemede diğeri ise keyboard sisteminin çıkışında ,c187 açtım voltaj yine çöküyor yaklaşık birbuçuk volta kadar iniyor. ancak herhangi bir değişme olmuyor. Tüm entegre beslemeleri normal şüphelerim daha fazla IC 103 üzerinde yoğunlaşmaya başladı.Bu entegreyi daha önce hiç değiştirmedim ancak bidiğim kadar ile kendisini koruyabilen bir eleman olduğu için bozulma olasılığı azdır diye düşünüyorum yardım bekliyorum saygılar.

IC103 arızalanma olayı yüksek.sökmeye çalıştığında altında kırmızı sert yapışkan silikon var.tüm sistem ona bağlı.Ak56 ve Ak 49 şaselerde bu tip IC kullanılıyor.piyasada bildiğim kadarı ile bulunmuyor.dilersen sana o entegreden gönderirim.Hangi ildesin bilgilerini sana zahmet yaz.elimden geldiğince sana yardımcı olurum.

Geri
Yukarı