ŞOK! Açılım tartışılırken, CNN'de Kürdistan haritası yayınlandı!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve ibrahimyzci tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. ibrahimyzci
  Offline

  ibrahimyzci Moderator

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  401
  Ödül Puanları:
  16
  [​IMG]

  Kürt açılımını tartışılırken, dünyanın önde gelen haber kanalllarından CNN bir skandala imza attı. Televizyon, uluslararası bir programında Kürdistan haritası yayınladı.

  21 Ağustos'taki skandal, kanalın ünlü programlarından Campbell Brown'un programında yaşandı. Programda Irak'taki terörizmden bahsedilirken Türkiye'nin bir kısmını içine alan bir Kürdistan haritası ekrana getirildi.

  CNN'E KARŞI KAMPANYA BAŞLATILDI


  ABD'deki Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlar Danışma Kurulu üyeleri Ali Çınar, İbrahim Kurtuluş ve ATAA Gelecek Başkanı Ergün Kırlıkovalı, posta, e-posta veya faks yolu ile tepki mektuplarının acilen CNN televizyonuna iletilmesi için kampanya başlattıklarını duyurdular.Kampanyanın CNN'e savaş açma niteliğinde olmadığını belirten Çınar, amacın yapılan hatalardan dönülmesi ve gelecek yayınlarda yanlış ve bölücü bilgilerin kamuoyuna aktarılmasından vazgeçilmesini sağlamak olduğunu söylediÇınar ayrıca, CNN televizyonunun Türk-Amerikan kamuoyundan özür dilemesini beklediklerini ve gösterilecek örgütlü tepkinin sonunda televizyonun Türkiye haberlerini daha doğru ve tarafsız şekilde geçmeye özen göstermelerinin sağlanabileceğini ifade etti.
  Haber3
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle