Tabletinizde olması gereken 5 uygulama

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Android işletim sistemi kullanan Tablet PC’niz varsa bazı uygulamaların ürününüzü daha verimli kullanabilmeniz için kesinlikle yüklü olması gerekiyor. Bu uygulamalar aynı zamanda Tablet PC’den alacağınız keyfi arttıracak, daha hızlı çalışmasını sağlayacak uygulamalar. Aşağıda yazdığım uygulamaların hepsi bende yüklü ve gerçekten faydasını görüyorum.

1-Advanced Task Killer
Advanced Task Killer Android market’den kolaylıkla bulup yükleyebileceğiniz bir uygulama. Bu uygulama sayesinde Tablet PC’nizin arka tarafta açtığı ve kullanmadığınız, o anda ihtiyacınız olmayan programları tek bir dokunuşla kapatabilirsiniz. Bu sayede kullanmakta olduğunuz uygulamalar için daha fazla belleğe sahip olursunuz ve hızınız artar. Advanced Task Killer’ın ayarlarından istediğiniz sıklıkla arkada o anda kullanmadığınız ürünlerin kapatılmasını sağlarsınız. Siz Tablet PC’nizde açmasanızda bazı uygulama ve görevler otomatik olarak arkada başlatılabiliyor, ya da ilk açılışta devreye giriyor bu durumda da aktif olarak kullandığınız bellek azalıyor. Özellikle Çin malı Tablet PC’lerde düşük olan dahili RAM gereksiz yere harcanıyor. İşte bu durumu kontrol altına almanızı sağlayacak mükemmel bir uygulama.

2-Think Free Office
ThinkFree Office’in iki sürümü var. Bir tanesi Lite olan ücretsiz sürümü, diğeri 5$’a satılan profesyonel sürümü. Ben Lite olanını kullanıyorum, ve işimi görüyor. Ne işe yaradığına gelince, Windows Office programları ile oluşturulmuş dosyaları açmanızı ve üzerinde çalışmanızı sağlayan bir program.Bildiğiniz gibi özellikle mail ortamından gelen Windows Office dosyalarını Google Docs ile açabiliyorsunuz ancak Office kadar verimli olmuyor. Aynı zamanda Office uygulamalarına özel bazı format ve özellikleri sağlıklı göremiyorsunuz. ThinkFree ile Windows Office uygulamalarını daha sağlıklı açıp, başkaları ile paylaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda Thinkfree hesabı açarak dosyalarınızı her yerden ulaşabileceğiniz online bir ortamda tutarak Tablet PC’nizde saklamak zorunda kalmıyorsunuz. Google Docs ile’de online bağlantı özelliğine sahip. Özellikle Excel ve Word ile çok uğraşan kullanıcılar için olmazsa olmaz bir uygulama.

3-mVideoPlayer
Tablet PC’deki en büyük zevklerimden biride uzanıp film seyretmek. Tablet PC’niz ile heryerde istediğinizi seyredebilirsiniz. Bugüne kadar 5-6 tane film izleme programı denedim ama hiç birinde mVideoPlayer’ın rahatlığını bulamadım. En büyük özelliklerinden biri eğer yüklediğiniz film’in yanıda altyazı dosyası’da varsa bu altyazı dosyasını kendisinin görmesi ve izlerken hemen eklemesi. Ayrıca film izlerden herhangibir yerinde kapatırsanız, daha sonra açtığınızda kaldığı yerden devam ediyor. Tablet PC’nizde film seyretme keyfinizi arttıran bir uygulama.

4-SwiFTP
TabletPC kullanıcılarının bence karşılaştıkları en sıkıcı şeylerden biri de evdeki masaüstü yada dizüstü bilgisayarlarındaki program,film veya müzik dosyalarının Tablet PC’ye aktarımıdır. Bunun için USB flash disk kullanılabilir, veya USB kablo yardımıyla Tablet PC ile diğer bilgisayarınızı birbirine bağlarsınız. Ayrıca becerebilirseniz (ben çok zor kurdum ve sağlıksız bir ağ kurulumu oldu, sürekli kesildi) kablosuz ağ üzerinden dosya aktarabilirsiniz. Bunun yerine ürünleri FTP ile bağlayarak istediğiniz dosyaları bilgisayarınızdan Tablet PC’nize aktarabilirsiniz. Öncelikle Tablet PC’nizde SwiFTP’yi kurarak uygulamayı başlatmanız gerekiyor. Bunun ardından bilgisayarınızda bir FTP programını (ben FileZilla’yı tercih ediyorum) çalıştırıp SwiFTP’de verdiğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi girerek TabletPC’nizi bulmanız yeterli. Daha sonra sürükle bırak ile istediğiniz dosyaları Tablet PC’nize atabilirsiniz. Siz başka işlerinizle uğraşırken arka tarafta dosyalar aktarılır.

5-tTorrent
Bugüne kadar gördüğüm kullanımı en kolay ve hzılı torrent paylaşım programı. Bildiğiniz gibi günümüzde torrent üzerinden film ve müzik paylaşımı artık bir hayat standardı haline geldi. İstediğiniz film,dizi veya müziği torrent üzerinden paylaşarak indirip istediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz. Ben özellikle yabancı dizileri torrent üzerinden yayınlanmasının ardından indirerek izliyorum.tTorrent’in en büyük özelliği istediğiniz film veya diziyi altyazısı ile indirmesi. Bunun yanı sıra çok hızlı bir şekilde istediğiniz dosyaları bulup önünüze getiriyor, ve dizüstü bilgisayarımdan daha hızlı indiriyor. Tablet PC’den film,dizi izlemekten keyif alanlar için güzel bir program.

Alıntıdır.

Geri
Yukarı