Taplin 9010İ Süper Sorularınız - Sorunlarınız Ve Görüşleriniz

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Taplin 9010İ Süper Sorularınız - Sorunlarınız Ve Görüşlerinizi bu başlık altından paylaşalım arkadaşlar.Bu yeni cihaz tüm kullanıcılarımıza hayırlı olasun.

güçlüsat usta elimde 9010isüper model cihaz var. arkasında sadece hdmı çıkışı var. internet çıkışı yok. benim sorunum şu,trt1 hd yayınını ayarlayamıyorum. biryerde hatamı yapıyorum.tp ekleye geliyorum trtnin frekansını 11043 v 6400 olarak girdim ama ne sinyal geliyor nede yayını buluyor.

güçlüsat usta elimde 9010isüper model cihaz var. arkasında sadece hdmı çıkışı var. internet çıkışı yok. benim sorunum şu,trt1 hd yayınını ayarlayamıyorum. biryerde hatamı yapıyorum.tp ekleye geliyorum trtnin frekansını 11043 v 6400 olarak girdim ama ne sinyal geliyor nede yayını buluyor.

HDMİ çıkışı LCD TV lerden daha yüksek görüntü elde edebilmek(izleyebilmek) için eklenmiş bir çıkış olup 720P görüntü destekleyebilir.HDMİ çikişlı olması HD yayınları alabileceği anlamına gelmeketedir.Maksat yüksek kalitde görüntü elde etmektir.

Yani cihaz HD yayınları alamaz Tuner zaten uyumlu değildir.

yeni yazılım çalışması yokmu.konuya cevap verecek biri varmı acaba?
Konuya nasıl bir cevap bekliyorsunuz arkadaşım onu anlamadım cihansat firması artık yazılım vermiyor.bu cihazlar için yazılım yok..İlerde çıkarmı bilinmez fakat bence çıkmaz sadece key güncellemesi verebiliriz.

Herkese iyi aksamlar, Cihazımda mı? Merkezi sistem demi? Anlayamadıgım bi sorunla karsılastım yardımlarınızı rica ediyorum...
Bütün kanallarda sinyal yok uyarısı veriyor fisi cekip 15 dk bekleyince yine calısıyor 2-3 saat sonra yine sinyal yok uyarısı alıyorum. Hata merkezi sistemdemi yoksa cihazımda mı?
Cihaz:Taplin 9010i Süper

cihazı uydu sistemi yapan bir firmada yeni güncelleştirdim.kanalların bazıları açılıyor bazılarısinyal yok diyor sonra sinyal yok diyenkanallar açılıyor diğerleri sinyal yok diyor .ilginize şimdiden teşekkür ederim.bu sorunu nasıl çözeriz.

ozaman besleme devresinin kontrol edilmesi gerekiyor eğer sorun yoksa 13/18 lnb voltajı kontrol edilecek yine sorun gözükmüyorsa tunerden kaynaklanabilir.

Hocam elimde 2 tane taplin cihaz var, bi tane canak anten bi tane merkezi sisteme baglı cihazların yerini degistirdim merkezi sistemdeki iki cihazdada sinyal yok diyor. Canaga bagladıgımdada 2side calısıyor. Merkezi sistemde calısmıyor,yani cihazlar saglam gibi merkezi sistemde arıza olabilri mi? 18 dairenin hepsinde var bi tek bende sinyal yok diyor.

Merkezi sistemde sizin kullandığınız portta bir sorun olabilir boş bir port varsa kablonuzu oraya bağlayınız.Evde iki cihaz kullanıyorsanız aynı anda tabiki cihanzın birini kapatınız aynı anda tek kablo ile iki cihaz çalışmaz birde size gelen kablodan sorunda olabilir..

Geri
Yukarı