1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

taplin skywalker için türksat 3a kanal taratma

Konusu 'Taplin 8100-8800ci-9900cxci-skywalker' forumundadır ve tasamek tarafından 8 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. tasamek

tasamek Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar taplin skyvalker cihazım var bu cihazda türksat 3a kanallarını taratıp bulmak istiyorum ama kanalları bulamıyorum kayıtlı 169 tp var çoğunu tararken fail yazıyor 130 kanal buluyor örneğin star avrupa var ama star yok show yok kanald avrupa var kanald yok haberturk yok ne yapmam gerekiyor sistem bilgisine girdiğimde şunlar yazıyor

main:MTG10-18-xMAIN05-64-01-xx-xx-05-07-11
    H/W: MSR-5990xxxxxSCI00x

birde uydu kısmına girdiğimde türksat 1c var türksat 3a yok ve aramaları türksat 1c seçili yapıyorum ayrıca birsürü forumda araştırdım menüsünün resimli anlatımını bulamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. guclusat

guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

Ödül Puanları:
    48
    cihazda 3a yazmasına gerek yok arkadaşım 1c uydusu yerine 2a uydusu ve 3a uydusu yer almakta olup 42 derecede yer alırlar yanı 1c yazan yerden kanal taraması yaptırdığınızda tüm uydu kanallarını yanı hem 2a hemde 3a kanallarını arattırmış olursunuz elimde cihaz yok resimlianlatım yapamam fakat

Frekans= 11844 MHz
    Polarizasyon: Dikey (Vertical)
    Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb, FEC:3/4

cihazda sebeke arama nit arama açık olması yada nıt aramadan tarama yaptırmanız gerekiyor

tarama yaptırıp yinede az kanal buluyorsa cihazda teknik bir sorun var demektir bu durumda bir servise göndermeniz gerekiyor..servis aşağıda linkteki işlemi yapması gerekebilir..

http://www.uydudoktoru.com/uydu-cih...a-yada-kirilma-sorununun-cozumu.html#post7519

3. yanlızkurt

yanlızkurt Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler ....

Sayfayı Paylaş