Tarayıcının çerez işlevselliği kapalı nasıl aktif ederiz (Microsoft Internet Explorer)

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Microsoft Internet Explorer

Internet Explorer 7 veya 8'de çerezleri etkinleştirmek için:

1. Başlat > Denetim Masası'nı tıklayın. (Not: Windows XP Klasik Görünüm'de, Windows Başlat düğmesi > Ayarlar > Denetim Masası'nı tıklayın).
  2. Internet Seçenekleri simgesini çift tıklayın.
  3. Gizlilik sekmesini tıklayın.
  4. Gelişmiş düğmesini tıklayın.
  5. Gelişmiş Gizlilik Ayarları penceresinde Tanımlama Bilgileri bölümünün altındaki "Otomatik tanımlama bilgisi işlemeyi geçersiz kıl" seçeneğini seçin.
  6. "Birinci Şahıs Tanımlama Bilgileri" altındaki "Kabul Et" veya "Sor" seçeneğini belirleyin.
  7. "Üçüncü Şahıs Tanımlama Bilgileri" altındaki "Kabul Et" veya "Sor" seçeneğini belirleyin. (Not: "Sor" seçeneğini belirlediğinizde, bir web sitesi size bir çerez göndermeye çalıştığında Tamam'ı tıklamanız istenir.)
  8. Internet Seçenekleri penceresinden çıkmak için Tamam'ı tıklayın.
Internet Explorer 6'da çerezleri etkinleştirmek için:

1. Başlat > Denetim Masası'nı tıklayın. (Not: Windows XP Klasik Görünüm'de, Windows Başlat düğmesi > Ayarlar > Denetim Masası'nı tıklayın).
  2. Gelişmiş düğmesini tıklayın.
  3. "Otomatik tanımlama bilgisi işlemeyi geçersiz kıl" seçeneğini belirtin.
  4. "Birinci Şahıs Tanımlama Bilgileri" altındaki "Kabul Et" veya "Sor" seçeneğini belirleyin.
  5. "Üçüncü Şahıs Tanımlama Bilgileri" altındaki "Kabul Et" veya "Sor" seçeneğini belirleyin. (Not: "Sor" seçeneğini belirlediğinizde, bir web sitesi size bir çerez göndermeye çalıştığında Tamam'ı tıklamanız istenir.)
  6. Internet Seçenekleri penceresinden çıkmak için Tamam'ı tıklayın.

Geri
Yukarı