Thor'daki Digi TV Nagra 3 sistemine geçiyor

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Başka bir forumdan alıntı yaparak bilgi paylaşmak istedim arkadaşlar.

Sevgili dostlar,

Yeni bir hafta baslarken saglik,esenlik ve mutlulular diliyorum.
DIGI TV ile ilgili olarak son aylarda büyük bir degisiklik olmamasi nedeniyle bu konuya uzun süredir mesaj yazmamistim.Ancak "haber kötü de olsa" gelismeler icin sizleri bilgilendirmeyi bir görev sayiyorum.

*Yasal abonesi oldugum DIGI TV platformu icin yeni abone kartimi biraz önce aldim,cihaza takip bir süre aktive olmasini bekledim ve su an yeni kart ile izliyorum.

Takip edebildigim Romen ve Macar forumlarindan edindigim bilgilere göre;halen ikamet ettigim Macaristan'da kart degisimi tamamlanmak üzere,Romanya ve Sirbistan'da ise kart degisimi tamamlanmis durumda.Buna karsilik Slovakya ve Cek Cumhuriyetinde henüz kart degisiminin baslamadigi degisik kaynaklarda ifade edilmektedir.Özetlemek gerekirse;DIGI TV icin EMU imkaninin sonuna adim adim yaklasiyoruz,kesin olmamakla birlikte yayinci kurulusun kart degisimini 1 OCAK 2010 tarihine kadar tamamlamayi planladigi bizzat kurulusta calisan kisiler tarafindan dile getirilmektedir.Bu nedenle son güne kadar EMU zevkini cikarmaya bakiniz.

DIGI TV platformu NAGRA2 sifrelemeyi tamamen terk ettikten sonra,bu paketin izlenmesi ancak yasal abonelik ve kart paylasimi ile mümkün olacaktir.Sistem degisikliginden sonra bu paketi kart paylasimi ile izlemek isteyen dostlara da "her ne kadar iyi bir haber olmasa da " kücük bir ayrintiyi iletmek isterim.
Yaklasik 2 ay öncesine kadar abonelere gönderilen kartlar "mavi-kirmizi" renkte iken,son birkac ay icinde "mavi-sari" renkli kartlarin gönderilmeye basladigini fark ettim.Nitekim bu sabah aldigim yeni kart da "mavi-sari" rekli idi.
"Mavi-kirmizi" renkli kartlarin NAGRA3 karti oldugu ve (CAID:1802) olarak tanitildigini biliyorum.Bu tür kartlar ayni zamanda kart paylasimi icin de uygun idi.
Ancak son zamanlarda gönderilen "mavi-sari" renkli kartlarda ise;yayinci kurulus tarafindan alinan bir önlem ile,mevcut NAGRA3 sisteminin üzerine "koruyucu bir zirh" gibi yeni bir eklemenin yapildigi,baska bir ifade ile kart paylasiminin önlendigi konunun uzmanlari tarafindan aciklanmaktadir. CAID okuma imkani olan dostlar DIGI TV icin 1802 yaninda bir de 1880 göreceklerdir,bu da son alinan önlemi izah etmektedir.Hatta bazi forumlarda CAID:1880 icin NAGRAVISION-4 deyimi kullanilmaktadir.

Selam ve sevgilerimle.
Digi tv son zamanları yaşanmakta nadravision 3 kırılana kadar izleme sansımız olmayacak şu anda zaten nağra 2 den devam etmekte ve halen daha izlemekteyiz.Kimi 1 eylulde geçecek diyor Bekleyeceğiz zaman gösterecek ne kadar izlersek bizim için iyidir.

Geri
Yukarı