TRT HD | 2010 Dünya Kupası Maçları Açıklaması

Konusu 'Popüler Uydular / Popular Satellites' forumundadır ve guclusat tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Online

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.178
  Ödül Puanları:
  48
  TRT HD Hakkında şunları söyleyebiliriz.
  1) TRT HD Kanalı Uyduda Tamamen Şifrelenecektir. Şifreleme sistemleri D-Smart tarafından yönetilmektedir. TRT Yayın Kontrol merkezinde şu anda D-Smart’a ait şifreleme sistemleri kurulmuştur. Şifreleme türü ise NDS olacaktır.
  2) Maçların şifrelenmesi TRT insiyatifinde değildir. Uluslararası Yapılan sözleşmeye göre Avrupa Maçlarını hangi kurum yada kuruluş alırsa alsın şifreli yayın yapmak ve şifrelemek zorundadır. TRT bu konuda kendinelerine önemli ölçüde talep ve şikayetlerin geldiğini fakat bu durumda insiyatif kullanma yetkilerinin olmadığını belirterek şu açıklamada bulunulmuştur; “Şifreleme konusunda D-Smart yetkilidir dolayısı ile şu andan itibaren bu taleplerin alınan kararlar üzerinde bir etkisi olmayacaktır.”
  3) TRT1 Uyduda TRT sistemleri tarafından şifrelenecek ve şifreleme tekniği olarakta Biss Kullanılacaktır. Bu şifreleri internet ortamından edinebilir veya Biss şifre çözücü cihazlar yardımıyla yayının şifresini çözebilir ve izleyebilirsiniz. Karasal yayında herhangi bir şifreleme söz konusu değildir zaten.
  4) Avrupa maçlarının yayınlanması sürecinde şifreleme zorunlu olduğundan ve TRT HD nin bu konuda D-Smart ile yaptığı iç anlaşmalardan dolayı D-Smart Kendi tarafında gerekli paketlerine abone olan kullanıcılarına TRT HD yi ücretsiz olarak izletebilecek. TRT Tarafında ise Devlet kurumu olması hasebi ile Teledünya’da ücretsiz olarak herhangi bir pakete abone olmadan HD Teledünya Abonelerine TRT HD Kanalının ücretsiz yayınlanmasına izin verecektir.
  5) Yayın tek bir koldan yani D-Smart Sistemlerinden yapılacaktır. Hem Teledünya Platformuna Hemde Uyduya Görüntü Aktarımı D-Smart Sistemleri yani D-Smart tarafından Yapılacaktır.
  6) Digitürk’te neden yayın verilmedi sorusuna ise şu yanıt verilmiştir;
  “Digitürk tarafından anlaşmaya varılamamıştır. Gerek Digitürk’ün TRT den yaptığı talepler ve gerek TRT nin Digitürk’ten talepleri konusunda ortak bir noktaya varılamamıştır. HD Yayınlarını şifreleyen üst düzeyde ülkemizde D-Smart var Digitürk ile karşılıklı talepler konusunda anlaşmaya varılamadığı için ihale D-Smart la sınırlı kalmıştır.
  7) Son olarak sitemizle ilgili açıklama ise şu yönde olmuştur;
  “Sitenizdeki yorumlar ve gerekse yaptığınız anketler ancak önümüzdeki dönemlerde yapılacak anlaşmalarda geçerli kılınabilir ve belki ileriki dönemlerde etki edebilir.”


  trthd.com
   
 2. asperger30
  Offline

  asperger30 Üye Kayıtlı Üye

  Katılım:
  6 Aralık 2009
  Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  bungesligayı nasıl izlediysek umarım bunu da öyle izleriz
   
 3. guclusat
  Online

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.178
  Ödül Puanları:
  48
  inşallah yarın düğüm çözülecek arkadaşlar
   
 4. 052morşimşek
  Offline

  052morşimşek Gold Member

  Katılım:
  16 Haziran 2009
  Mesajlar:
  306
  Ödül Puanları:
  16
  trt nin kendi hd teknolojisini kuramaması trt ye yakışmadı. devlet kurumunun bu duruma düşmemesi lazım.hem hd sistemin yoksa normal yayına devam etmeliydi.
   
 5. guclusat
  Online

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.178
  Ödül Puanları:
  48
  test zaten yayın akısına kendisi zaten başlayacak çalışmaları devam ediyor.sistemi yetiştiremediler sorun ondan cıkıyor.basit bir sistem değiş yani

  ---------- Sonra gönderilen Saat 10:27 ---------- İlk önce gönderilen Saat 10:04 ----------

  Birde burdaki bilgilere bakınız arkadaşlar

  TRT TELEVİZYON
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle