Türk mühendisler, hatayı sıfıra indiren tamamen Türk malı 'araç test hattı' icat etti

Konusu 'İcatlar - Mucitler - Bilim Adamları' forumundadır ve guclusat tarafından 30 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.178
  Ödül Puanları:
  48
  Türk mühendisler, hatayı sıfıra indiren, 4 işlemi aynı anda yapabilen tamamen Türk malı 'araç test hattı' icat etti.
  Türk mühendisler, yurt dışından ihraç edilen, araç test cihazlarını 8 yıllık çalışma sonucu tamamen Türk hammaddeler kullanarak yapmayı başardı. Daha gelişmiş ve hatayı sıfıra indiren araç test cihazı, Avrupa'da örnek gösteriliyor. Aynı aparat üzerinde rot ayarı, ferin ve performans, süspansiyon testi yapabilen cihaz hem vakitten kazanılmasını hem de kesin sonuçlar alınmasını sağlıyor. Makine, elektronik ve bilgisayar mühendislerinin ortaklaşa geliştirdiği cihaz, kullanım özellikleri ve alınan netice
  özelliklerine göre birinci sınıf araç test hattı olarak gösteriliyor. Aracın test hattının üzerine çıkmasıyla başlayan süreçte, çok kısa sürede aracın tüm dokümanı bilgisayara çıkarılıyor.
  Türkiye daha önce test hattını Avrupa ülkelerinden ihraç ederken, kopya alınmadan mühendislerin çabasıyla daha üstün bir şekilde yapılması üzerine Avrupa'dan siparişler alınmaya başladı.
  Test hattını icat eden ve satışını yapan Makine Mühendisi Hakan Kahvecioğlu, yabancı mühendislerin yaptığı test hattının daha üstününü yaparak, ithal ettikleri ülkelere satmaya başladıklarını söyledi. 8 yıllık çalışmanın neticesinde araç analizlerinde hatayı sıfıra indiren ve işlemleri daha kısa sürede yapabilen test hattını icat ettiklerini belirten Kahvecioğlu, "Gururla cihazımızı Avrupa'ya satmaya başladık. Daha önce Ortadoğu ülkelerine satıyorduk. Üretimde tamamen Türk malı ham maddeler kullandık,
  işçilikte Türk mühendislerine ait" dedi.
  Kahvecioğlu, Türk mühendislerin başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını, sadece daha çok imkan tanınması gerektiğini kaydetti.
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle