Türk üretimi ilk tabletler hazır : Exper EasyPad!

uydudoktoru

Tanınmış Üye
Yönetici
Yönetici
Üretimi Türkiye'de yapılan iki yeni tableti piyasaya sürmeye hazırlanan Exper firması, bu şekilde tablet PC piyasasına adım atmaya hazırlanıyor.

Exper, Dünya'da 50 milyon adet satılması beklenen Tablet PC'si EasyPad ile bu piyasaya girmiş oldu. Türkiye'nin ilk tableti Exper EasyPad'in tanıtımı, İstanbul Sabancı Müzesi The Seed'de düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleştirildi. Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz, teknoloji piyasasında şu an için en hareketli piyasa olan Tablet PC piyasasına farklılık getireceklerini, tanıtımını gerçekleştirdikleri EasyPad isimli tabletleri ile kullanıcılarına üst düzey teknoloji hizmeti vereceklerini ve dizüstü bilgisayarda yapılabilecek bir çok işi karşılayabilecek Tablet PC hazırladıklarını söyledi. Ayrıca Korkusuz, 2011 yılında 50 Milyon adet satacaklarını ve bu yıl içerisinde daha gelişmiş tabletleri de piyasaya sunacaklarını da sözlerine ekledi. Android ve Windows işletim sistemli iki farklı tablet seçeneğiyle karşımıza çıkan Exper'in P10AN ve P11MS modelli tabletlerinin genel özellikleri ise şöyle:

exper-orta.jpg
EasyPad P10AN
  • Android 2.2 Froyo işletim sistemi
  • Nvidia Tegra 2 işlemci
  • 512 MB RAM
  • 10.1 inç büyüklüğünde 1024x600 çözünürlüğünde Multi-Touch dokunmatik ekran
  • microSD, Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 EDR, 1 HDMI desteği
  • 1,3 MP kamera, 750 gr ağırlık
  • 7,5 saat batarya süresi
Fiyatı: 599 TL
EasyPad P11MS
  • Windows 7 Home Premium işletim sistemi