1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

Türkiye için hackerlerin siber savaşı

Konusu 'Karışık Bilgiler - Sohpet - Muhabbet' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 6 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. uydudoktoru
  Offline

  uydudoktoru Tanınmış Üye Yönetici Yönetici

  Katılım:
  13 Haziran 2009
  Mesajlar:
  2.143
  Ödül Puanları:
  48
  Son günlerde sanal dünyada yaşanan siber savaş kızıştı. Anonymous adlı uluslararası hacker grubu başta TİB olma üzere bir çok siteye saldırdı. Ay yıldız hacker grubu da karşı saldırı da bulundu.
  [TABLE="align: right"]
  [TR]
  [TD]
  [/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]

  Saat 18.00'de ''operationturkey'' (Türkiye Operasyonu) adıyla başlayan siber saldırıda ilk olarak, TİB'in resmi internet sitesi ''www.tib.gov.tr'' ile kurum bünyesindeki İnternet Bilgi İhbar Merkezi'nin ''www.ihbar.org.tr'', ''www.guvenliweb.org.tr'', ''www.guvenlicocuk.org.tr'' isimli web sayfalarına ''DDoS'' adı verilen saldırılar gerçekleştirildi.

  Söz konusu saldırı yöntemi ile TİB'in internet sayfalarını erişime engellemeye çalışan grup üyeleri, istedikleri sonuca bir türlü ulaşamadı.

  TİB uzmanlarının aldığı etkin siber güvenlik önlemleri sayesinde kendilerine yeni hedefler seçen Anonymous üyeleri, bu kez de bazı kamu kurumları ile siyasi partilerin web sayfalarına yöneldi.

  Çok sayıda siteyi hedef tahtasına oturtan Anonymous'un siber saldırısı devam ediyor.

  KARŞILIKLI SALDIRILAR

  Geçtiğimiz günlerde Anonymous’un internet sitesine girişleri kapatan Ayyıldız Tim’e bağlı hackerlar, dün akşam saatleri itibariyle Google’dan bu siteye girişleri yasakladı. Türk hackerlar, dün yaptıkları saldırılar sonucunda endüstriyel casuslukla Anonymous’un Mirc gruplarını kapattırıp, siber saldırıya katılacakları iddia edilen 115 bilgisayarın IP adresini ele geçirdi. İnternet sitelerinde 4’ü yönetici olmak üzere 115 IP adresini yayınlayan Türk hackerlar, bu bilgileri bilişim güvenliği ve istihbarat birimleriyle de paylaştıklarını açıkladı.

  Anonymous hacker grubunun bugün saat 18.00’da devlete ait sitelere yapacağı saldırıya karşılık harekete geçen Türk hackerlar, bu grubun yönetici ve üye durumundaki bazı IP adreslerini tespit edip yayınladı. İlgili birimlerden bu kişiler hakkında işlem yapılmasını talep eden Türk hackerlar, bu tarz saldırılara karşı her zaman direneceklerini belirtti.

  AYYILDIZ.ORG’TAN AÇIKLAMA

  Konuyla ilgili www.ayyildiz.org isimli internet sitesinden yazılı bir açıklama yapan Türk hackerlar, şu ifadeleri kullandı:

  "Son 3 gündür Türkiye’yi siber savaşla tehdit eden Anonymous adlı hacker grubu, Türkiye’ye saldırı kararı aldığı gün tarafımızdan büyük bir siber saldırıya uğradı ve serverları çöktü. Ne yapacaklarını şaşıran grup "free" yani ücretsiz sayfadan yayın yapmaya başladı. Bunu ise hacklenme korkuları ile yaptılar. Bu grup daha sonra basını kandırmak için kendilerinin sayfalarına yoğun girişten dolayı sayfalarının kapandığı yalanını ortaya attı. Buna sadece bu işleri bilmeyenler inandı, bizler ise güldük ve saldırılarımıza devam ederek Google’den bu grubun girişini yasaklattık. Dünkü yaptığımız saldırılar sonucu ve endüstriyel casuslukla mirc gruplarını kapatıp Türkiye’ye saldırı yapacak kişilerin IP’lerine ve bilgilerine ulaştık. Ayyıldız Tim olarak Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılacak en ufak bir siber saldırıyı karşılıksız bırakmayacağız. Şimdi bu IP’lerden bazılarını yayınlıyoruz."

  Yaptıkları araştırmalar sonucu konunun internet sansürü ile alakasının olmadığını tespit ettiklerini belirten Türk hackerlar, "Siyasi bir saldırı için Anonymous grubunun da kandırıldığını öğrendik. İnci sözlük ve bazı siyasi grupların desteği ile Türkiye’ye siber saldırı yapılmasının rica edildiğini öğrendik. Amaç sansürü öne sürerek halkı isyana teşvik etmek. Ayyıldız olarak bu saldırıyı yapanlar ve destekleyenlerden siber ortamda intikamımız çok acı olacaktır. 9’uncu yılımızda bugüne kadar hiçbir siyasi grubu desteklemedik. Kuruluş amacımız Türk Milletini uluslararası arenada siber ortamda korumak ve savunmaktır. Kendi ülkesine ihanet eden bu alçakların en ağır cezaya çarptırılmasını talep ediyoruz. Yüce Türk milletine zarar vermek isteyen herkes bunun bedelini ödemeli. Bundan sonra bu tip saldırıların daha da artacağını düşünerek gerekli önlemlerin alınmasını umut ediyoruz" dediler.

  PARAMIZ OLMADIĞI İÇİN SİTEMİZ KAPALIYDI

  Yapılan açıklamada server ücreti ödenmediği için internet sitelerinin kapalı olduğu belirtilerek. "Bazı site ve forumlarda Ayyıldız Tim’in karşı grup tarafından saldırıya uğradığı ve sitesinin kapalı olduğu belirtiliyor. Biz mi utanarak söyleyelim, yoksa utanması olmayanlara mı utanın diyelim? Maalesef dünyayı dize getirmiş bir grup olarak server ücretlerimizi ödeyemediğimiz için sitemiz kapalıydı. Ancak ülkemize bir siber saldırı yapılacağını duyduğumuz anda kredi kartlarımızın limitlerini sıfırlayarak ülkemizin düşmanlarına "Ölmedik, buradayız" diyerek serverlarımızı açtık. Biz bundan utanç duymuyoruz. Maddi yönden güçsüz olabiliriz. Ancak kalben ve ruhen birçok iş adamından daha zenginiz" denildi.

  Yapılan açıklamada, Türkiye’ye siber saldırı yapacak kişilerden bazılarının adreslerinin tespit edildiği ve bu bilgilerin gerekli makamlara iletildiği belirtilerek, "Bundan sonrası güvenlik ve istihbarat güçlerinin görevidir" ifadeleri kullanıldı. Alıntı:8sutun
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş