• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

U3 Sistemini Kaldırma Veya Kaldırılmış Olan Sistemi Tekrar Kurma

uydudoktoru

Tanınmış Üye
Yönetici
Yönetici
Offline
#1
U3 sisteminden nefret etmiş olanlar yada kaldırıpta bundan çok pişman olmuş olanlar, bu yazı tam size göre!Öncelikle U3 sistemini kaldırmak isteyenlerden başlayalım. Öncelikle şu adrese gidin


Bir sürü şey diyor orda, ister okuyun, ister hiç uğraşmadan en aşağıdaki seçenek olan “remove lunchpad” seçeneğini tıklayın. Tekrar karşınıza bir sürü şey gelecek, onlarla zaten hiç uğraşmayın, direk “no thanks, continue” diyerek bir sonraki sayfaya geçin. Tekrar son bir uyarı gelecek, onuda dikkate almayarak “download the uninstall application” butonuna tıklayarak dosyayı indirin. İndirdikten sonra aynı program kurar gibi next butonlarına basarak işinizi bitireceksiniz. Ama dikkat etmeniz gereken bu program flash belleğe otomatik olarak format çekiyor, o yüzden içerden kurtarmak istediğiniz bir bilgi varsa onlar her hangi bir yere yedekleyin ve ondan sonra programı çalıştırarak U3 ü kaldırın. Bu işte hiç bir risk yoktur, arada elektrik gitti yarım kaldı, o yüzden bellek yandı derdi falan yok. Yarım kaldıysa tekrar çalıştırıp işinizi sonlandırabilir ve normal bir flash belleğe kavuşabilirsiniz. Bu işin sonunda öyle ahım şahım performanslar beklemeyin, sadece sizi rahatsız eden biryazılımdan kurtulacaksınız, o kadar. Eğer U3 sizi rahatsız etmiyorsa kaldırmanın hiç bir manası yok.

İkinci kısım biraz daha zor, nitekim siz pişman kullanıcılar tekrar U3 ü geri yüklemek istiyorsunuz. Ama e-hayat.net farkıyla bunuda atlatacağız inşallah . Eksiden imkansız denilen geri yükleme artık mümkün. Maalesef bu konuda U3 ana sitesi tarafından verilmiş bir genel dosya yok, bu tür durumlarda flash bellek üreticisinin sayfasına gidip ona özel U3 Launcpad uygulmasını bulmak zorundasınız. Ben elimden geldiğimce bulduğum markaların sayfalarını size vereceğim, eğer sizin markanıza uyan bir link bulduysanız şanslısınız, çünkü işin zor kısmı markanıza uyan U3 yazılımını bulmak. Gerisi çok kolay, indirdiğiniz yazılımı flash belleğiniz takılı iken çift tıklayarak çalıştırıyorsunuz ve yine next butonlarını kullanarak işi bitiriyorsunuz. Gerçekten çok basit!
Üreticilere göre linkler burda. Başka üreticilerinkini yükleyip denesem olur mu demeyin, çünkü ben sizin yerinize denedim, olmuyor. Programlar flash belleğin markasını tanıyabiliyorlar, bu yüzden başka markanın yazılımını yüklemek imkansız. İşte linkler:

Toshiba

Sandisk

Kingston(En çok kullanılan Data Traveler dahil)

Ülkemizde en çok kullanılan 3 marka bu, bunun dışında fazla bir marka kullanılmıyor. Kullanılan diğer markalar için google aratma yapabilirsiniz. Onunda taktiğini vereyim: U3 LaunchPad Updater “marka” diye google a yazıp aratın, bulma ihtimaliniz en çok bu anahtar kelimelerle olacaktır. Bu konuda çok istek gelmişti, inşallah isteklerinize karşılık verecek kadara hem ayrıntılı hemde basit olmuştur yazı. Bir dahaki yazımızda görüşmek üzere.
 
Son düzenleme: