1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.

vBulletin 3 Den 4 Serisine Upgrade Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Edilmelidir

Konusu 'webmaster, script, Uygulama,Anlatım' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. uydudoktoru

uydudoktoru Tanınmış Üye Yönetici Yönetici

Ödül Puanları:
    38
    vBulletin 3 Den 4 Serisine Upgrade Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir ?
    Merhaba
    Çoğunun Heyecanla Bekledigi vBulletin 4 Sonunda Yayınlandı Ve Kullanıma Sunuldu Bir Çogunuzda Bunu Kurmak İçin Heyecan İçerisindesiniz Biliyorum Ancak Benim Size Tavsiyem Kararlı Sürümü Çıkmadan vbulletin 4 Upgrade Yapmamanız Olacaktır Yok İllaha Yapacagım Diyorsanız Lütfen Aşagıdaki Yolları Takip Edin.
    ÖNEMLİ NOT: Bu işlemi yapmadan önce YEDEK ALMAYI UNUTMAYIN !..

Adım 1

Vbulletin 4 içi Barındıgınız Server İstenilen Özellikleri Destekliyormu Emin Olun Hostunuzla İleşime Geçin

vBulletin 4 Kurulumu İçin Server İçin Bazı Özellikle İstenmemektedir Eger Bu İstenilenler Sizde Bulunmuyorsa Lütfen vBulletin 4 Kurmaya Kalmayın Upgrade Yapmayın !
    Minimum
    PHP: 5.2.0
    MySQL: 4.1.0
    Tavsiye Edilen
    PHP: 5.2.6 or newer
    MySQL: 5.0.19 or newer
    Adım 2

Mutlaka Ve Mutlaka Uprgade Öncesi Yedek Alınmalıdır Kurulum Sonrası Olabilecek Bütün Sorunları Böylelikle Telafi Edebilirsiniz Başınız Ağrımaz Ve Yedeginizi Full backup Almanız Tavsiyemdir.

Adım 3

Artık
    Kod:
    siten.com/install/upgrade.php
    Çalıştırarak upgrade Aşamasına Geçebilirsiniz.

Eğer Bilmiyorsanız Aşagıdaki Konuyu İnceleyiniz.

vBulletin upgrade Videolu Anlatım Eki Görüntüle vBulletin Upgrade eTiKeT™.zip

Adım 4

Şİmdi Olabilecek Hataların önüne Geçmek İçin Forumunuzda Kurulu Olan Eklentileri Devre Dışı Bırakıyoruz Benim Tavsiyem Size Bütün Eklentileri Kaldırmanız Olacaktır Ancak Bunu Yapamıyorsanız

Ftp >>forum >>includes >> config.php Dosyasını Açın ve Hemen 2. Satıra Ekleyin

PHP:
    [LEFT]define('DISABLE_HOOKS'true); 
    [/
    LEFT]
    Örnek:

PHP:
    [LEFT]<?php 
    define
    ('DISABLE_HOOKS'true); 
    [/
    LEFT]
    Adım 5

Şimdi install/ugrade.php Çalıştırarak Başlayabilirsiniz

Adım 6

Upgrade Sorunsuz Bitti İse Forumun Sorunsuz Çalışıp Çalışmadıgına Bakın

Eger Sorun Yok İse config.php Ekledigini Kodu Kaldırabilirsiniz Ancak Bazı DB Hataları Alabilrsiniz buda Gayet Dogal Olacaktır O Eklentilerle.

Adım 7

Umarımki Sorunsuz Bir Geçiş Olmuştur Eger Cıkan Sorunları Çözemezseniz Demekki Yedeği geri Yüklemenin Tam Zamanıdır Aldıgınız Yedegi Hostunuzla İleşime Geçerek Yeri Yüklettirebilirsiniz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş