1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

vBulletin 3 Den 4 Serisine Upgrade Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Edilmelidir

Konusu 'webmaster, script, Uygulama,Anlatım' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. uydudoktoru

uydudoktoru Aktif Üye Yönetici Yönetici

Ödül Puanları:
    38
    vBulletin 3 Den 4 Serisine Upgrade Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir ?
    Merhaba
    Çoğunun Heyecanla Bekledigi vBulletin 4 Sonunda Yayınlandı Ve Kullanıma Sunuldu Bir Çogunuzda Bunu Kurmak İçin Heyecan İçerisindesiniz Biliyorum Ancak Benim Size Tavsiyem Kararlı Sürümü Çıkmadan vbulletin 4 Upgrade Yapmamanız Olacaktır Yok İllaha Yapacagım Diyorsanız Lütfen Aşagıdaki Yolları Takip Edin.
    ÖNEMLİ NOT: Bu işlemi yapmadan önce YEDEK ALMAYI UNUTMAYIN !..

Adım 1

Vbulletin 4 içi Barındıgınız Server İstenilen Özellikleri Destekliyormu Emin Olun Hostunuzla İleşime Geçin

vBulletin 4 Kurulumu İçin Server İçin Bazı Özellikle İstenmemektedir Eger Bu İstenilenler Sizde Bulunmuyorsa Lütfen vBulletin 4 Kurmaya Kalmayın Upgrade Yapmayın !
    Minimum
    PHP: 5.2.0
    MySQL: 4.1.0
    Tavsiye Edilen
    PHP: 5.2.6 or newer
    MySQL: 5.0.19 or newer
    Adım 2

Mutlaka Ve Mutlaka Uprgade Öncesi Yedek Alınmalıdır Kurulum Sonrası Olabilecek Bütün Sorunları Böylelikle Telafi Edebilirsiniz Başınız Ağrımaz Ve Yedeginizi Full backup Almanız Tavsiyemdir.

Adım 3

Artık
    Kod:
    siten.com/install/upgrade.php
    Çalıştırarak upgrade Aşamasına Geçebilirsiniz.

Eğer Bilmiyorsanız Aşagıdaki Konuyu İnceleyiniz.

vBulletin upgrade Videolu Anlatım Eki Görüntüle vBulletin Upgrade eTiKeT™.zip

Adım 4

Şİmdi Olabilecek Hataların önüne Geçmek İçin Forumunuzda Kurulu Olan Eklentileri Devre Dışı Bırakıyoruz Benim Tavsiyem Size Bütün Eklentileri Kaldırmanız Olacaktır Ancak Bunu Yapamıyorsanız

Ftp >>forum >>includes >> config.php Dosyasını Açın ve Hemen 2. Satıra Ekleyin

PHP:
    [LEFT]define('DISABLE_HOOKS'true); 
    [/
    LEFT]
    Örnek:

PHP:
    [LEFT]<?php 
    define
    ('DISABLE_HOOKS'true); 
    [/
    LEFT]
    Adım 5

Şimdi install/ugrade.php Çalıştırarak Başlayabilirsiniz

Adım 6

Upgrade Sorunsuz Bitti İse Forumun Sorunsuz Çalışıp Çalışmadıgına Bakın

Eger Sorun Yok İse config.php Ekledigini Kodu Kaldırabilirsiniz Ancak Bazı DB Hataları Alabilrsiniz buda Gayet Dogal Olacaktır O Eklentilerle.

Adım 7

Umarımki Sorunsuz Bir Geçiş Olmuştur Eger Cıkan Sorunları Çözemezseniz Demekki Yedeği geri Yüklemenin Tam Zamanıdır Aldıgınız Yedegi Hostunuzla İleşime Geçerek Yeri Yüklettirebilirsiniz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş