Vcd oynatıcının yapısı

Konusu 'Elektronik Cihaz Katalog Bilgi Döküman Ve Dergiler' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 28 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. uydudoktoru
  Offline

  uydudoktoru Tanınmış Üye Yönetici Yönetici

  Katılım:
  13 Haziran 2009
  Mesajlar:
  2.143
  Ödül Puanları:
  48
  VCD oynatıcılar üretici firmalara göre yapısal farklılıklar göstermekle birlikte temel elemanlar olarak; güç kaynağı, ana kart ve lojik kontrol kartı, optik mekanizma, disk okuma mekanizmasını sayabiliriz. Bazı VCD oynatıcılarda tek bir kart üzerinde hem güç kaynağı, hem lojik kontrol birimi hem de giriş çıkış birimleri yer alırken bazı modellerde bu birimler 2 veya 3 ayrı kart hâlinde bulunabilmektedir.
  Bu öğrenme faaliyetinde VCD oynatıcıların yapısını elektronik ve mekanik yapı olmak üzere 2 grupta inceleyeceğiz. Bazı birimlerin hem elektronik hem de mekanik yapıları vardır. Örneğin CD gözü veya motorların hem elektronik hem de mekanik yapıları vardır. Bu birimlerin yapıları ve arızaları ile ilgili bilgilerin bir kısmı mekanik bir kısmı da elektronik yapı bölümünde incelenmiştir.
  Mekanik ve elektronik yapıda verilen resim ve şekiller üretici firma ve modellere göre farklılık gösterebilir. Burada amaç VCD oynatıcıların genel yapısı hakkında fikir vermektir. Herhangi bir VCD oynatıcının yapısı, arızaları ve onarımı için üretici firmanın kullanım kılavuzu ve servis kitapçıklarına bakılmalıdır.
   

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle