1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Vista da Sabit disk bölümlerini yeniden boyutlandırma

Konusu 'İşletim Sistemleri' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. uydudoktoru

uydudoktoru Aktif Üye Yönetici Yönetici

Ödül Puanları:
    38
    Nihayet Windows Vista’nın bütünleşik disk yönetim uygulamasına sabit disk bölümlerini biçimlendirmeden (formatlamadan) daraltma ve genişletme özelliği eklenmiştir. Bu sayede Partition Magic gibi üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan yeni bölümler oluşturabilir, mevcut bölümlerin boyutunu değiştirebilirsiniz.

Bu araca ulaşmak için Denetim Masası’na girip arama kutusuna “bölüm” yazın. Alt kısımda “Sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir” bağlantısını gördüğünüzde ona tıklayın. Disk Yönetimi açıldığında istediğiniz bölüme sağ tıklayıp Genişlet, Küçült veya Sil seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş