1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Forum İllegal Uyarısı Forum kuralları gereği forumda video ve illagal paylaşım yapmak yasaktır.Program Arşivimizde ise kısıtlanmış sürüm yada dağıtımı serbest olan (trial - freeware) yazılımlar yayınlayınız..Aksi takdirde mesajlarınız silinecektir..

Vista yedek alma

Konusu 'İşletim Sistemleri' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 14 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. uydudoktoru

uydudoktoru Aktif Üye Yönetici Yönetici

Ödül Puanları:
    38
    Vista yedek alma

Windows vista işletim sisteminde yedek alabilmek için aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.
    Windows Vista da bilgisayarın ve dosyaların yedeğini (Backup) almak için;
    Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Yedekleme durumu ve konfigürasyonu yolunu izlemelisiniz. Aynı işleme Kısa yoldan ulaşmak için ise ;
    Başlat > Tüm Programlar > Erişebilirlik > Çalıştır ı açıp, komut satırına; %systemroot%\system32\sdclt.exe yazın ve Enter a basın.

2. recep_ray

recep_ray Yeni Üye Kayıtlı Üye

Ödül Puanları:
    0
    Vista Yedek Almak Resimli

Vista kullanıcıya hiç bir programa gerek duymadan yedek alma ve geri yükleme imkanı tanıyor, burada bu özelliği resimlerle anlatmaya çalışacağım.

öncelikle çalıştır(run)a = sdclt.exe yazın ve yedekleme durumu ve yapılandırması işlemini çalıştırın
    aynı yere denetim masası/yedekleme ve geri yükleme merkezinden de ulaşabilirsiniz.
    burada "complete pc yedeklemesi" ni seçiyoruz ve "şimdi yedekleme oluştur" yazan yere tıklıyoruz.

burada yedeğimizi nereye kaydedeceğimizi seçiyoruz

iki seçenek var ister harddiskinizde bir yedek yansı oluşturursunuz, ister bir taşınabilir aygıtta. Burda önemli bir nokta eğer harddiskte bir yedek alacaksanız kesinlikle yedeğini aldığınız partition dışında bir part seçmelisiniz ayrıca, eğer birden fazla harddisk kullanıyorsanız yedeği diğer harddiske almanızı tavsiye ederim.
    Ayrıca aşağıda windowsun konuyla ilgili tam yardım dosyasını da ekleyeceğim.

yedeği saklayacağımız aygıtı seçtikten sonra geriye yedek alma işlemini başlatmak kalıyor böylece işlem tamamlanmış oluyor.

YEDEĞİ GERİ YÜKLEME

yine yedekleme merkezinden bu sefer geri yükleme menüsünü kullanacağız
    "Dosyaları veya tüm Bilgisayarı geri yükle" seçeneğinden
    *dosyaları geri yükle veya
    *gelişmiş geri yükleme
    seçeneklerinden birini seçin

ve açılan pencerede yüklemek istediğiniz yedeği seçip işlemi başlatın

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş