1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
 2. İntegral Reklam Güvenlik sistemleri Satış Kurulum ve CCTV kamera Monitör tamirleri yapılır.
  İletişim Bilgileri : 0216 388 48 00

Windows Ntbackup ile Önemli Dosyaları Yedekleme ve Görev Oluşturma

Konusu 'Görsel ve Resimli Anlatımlar' forumundadır ve guclusat tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  9.910
  Ödül Puanları:
  48
  Bilgisayarımızdaki Veri güvenliği bilgisayar kullanıcıların en başta düşünmeleri gereken bir konu. Üzerinde çalıştığınız uygulama ve önemli dosyalar'a ait verilerin zarar görmesi sizin açınızda ciddi sonuçlar doğurup,illerde yaşanacak problemlerden herhangi bir şekilde veri kaybını önlemek için,windows ntbackup proğramını kullanarak kaybolmasını,yada hazar görmesinden endişe ettiğiniz dosyalarınızı yedekleyebilir;gerektiğinde bu yedekleri yüklemek usulü ile herhangi bir sorun yaşamayabilirsiniz..Ayrıca zamanlanmış görev atayarak istediğiniz bir zaman süresi dahilinde windows ntbackup proğramı dosyalarınız'ı otomatik olarak devamlı yedekler..

  Burada gene kısa bir hatırlatmada bulunayım.internet,mail,windows kurulumunda yaptığınız ayarları ve kısaca tüm ayarlarınızı yedekleyerek isterseniz bir diskete kaydedebilirsiniz

  Dolayısıyla yedekleme konusuna gereken önemin verilmesi ve gerekli yatırımın yapılması şarttır. Kurumsal şirketlerin dışında kalan ofis ve ev kullanıcıları içinse zaman zaman bu maliyeti karşılamak zor olabilir ve her zaman işinize yarayacak bir 3 parti program bulmak mümkün olmayabilir.
  Bu aşamada Ofis ve ev kullanıcıları için Window ile birlikte gelen NTBACKUP yazılımınını öneriyorum. Ntbackup yedekleme işlemlerinde, Windows üzerinde copy paste ile yapılan yedeklemelerde oluşabilecek sıkıntılara yol açmayacak, verileri tek bir bir arşiv dosyası halinde saklayacak, istenirse görev zamanlayıcısından çalışabilecektir. Ntbackup Windows XP Home Edition ile birlikte kurulu gelmez Home Edition için kurulumu için Windows CD si içerisinde VALUEADD\MSFT\NTBACKUP klasörü içinebakın orda bulunan Ntbackup.msi dosyasını çift tıklayarak Ntbackup kurulumunı yapabilirsiniz.
  Ntbackup ile Yedek Alma
  Programı çalıştırmak için Başlat\Çalıştır'a NTBACKUP yazın program karşınıza gelecektir.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  dosyalarımızı yedekleme yaptık.(alt resim) 1.41 mb boyutu ile yedeklenme süresi dört dakika..
  [​IMG]

  ---------- Sonra gönderilen Saat 00:03 ---------- İlk önce gönderilen Saat 00:03 ----------

  NTBACKUP YEDEĞİ'Nİ GERİ YÜKLEME

  Ntbackup yedeği'ni geri yüklemeyi nasıl yapacaksınız?konuya kısaca değinelim.Çok kısa;aldığınız yedekleme dosyasını kaydettiğiniz konumdan bulup,üzerine tıkladıktan sonra"tamam ve illeri"butonlarına tıklayın.!!

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  9.910
  Ödül Puanları:
  48
  NTbackup ile Zamanlanmış Görev Oluşturmak;

  Zamanlanmış görev atamak için gene en baştan başladığımız gibiProgramı çalıştırmak için Başlat\Çalıştır'aNTBACKUP yazıp,"tamam'ı"tıklıyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  (Üst resim) "Gelişmiş"seçeneğinden yola çıkarak,tercih ettiğiniz zaman dilimleri seçeneklerini ayarlayabilirsiniz.

  [​IMG]
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş