wodex wx1000Fta Plus Sorunları Ve Çözümlerini Burdan Paylaşalım

Benim wx1000 fta plus idman tv ne yaptıysam açamadım nba tv açıyorum ama idman açılmıyor. Nası yapmalıyım. Bi yardım etseniz.

uydudan güncelleme verildi arkadaşım birde dha feed üzerine bir müddet beklemeniz gerekiyor

menü bu şekilde olmasına gerek yok arkadaşım varsa ota güncellemesi frekanlar eski ise frekans gir dene başarısız derse versiyonu eski oluduğundan de ozaman pc den yazılım yüklemeniz lazım

peki ben tv sistemini 0000 yapip key e giriyom bisi yazip ciktigimda kanal aciliyo fakat baska kanal acip tekrar dondugumde sifre eski haline donuyo.

usb ile güncelleme yaptığınızdan kaynaklanıyor yazılım farklı aynı olsa sorun olmazdı aynı yazılımı eromupgrade(293) yükleyici ile pc den yükleyiniz

arkadaşlat elimde wodex1000fta plus var.tunere 10volt ve 12 volt geliyor.beslemede arıza yok.kontrolü yaptım.tunerden olmadığını bilmeme rağmen tuneride değiştirdim ama yine aynı.tuner bacağına vertikalde 10 volt , horizantelde 12 volt geldiğini tespit ettim .acaba arıza nereden olabilir.yardım ederseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.

arkadaşlat elimde wodex1000fta plus var.tunere 10volt ve 12 volt geliyor.beslemede arıza yok.kontrolü yaptım.tunerden olmadığını bilmeme rağmen tuneride değiştirdim ama yine aynı.tuner bacağına vertikalde 10 volt , horizantelde 12 volt geldiğini tespit ettim .acaba arıza nereden olabilir.yardım ederseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler.

voltajın eksik gelmesi zaten tunerden kaynaklanması biraz zor arkadaşım genelde bu tür arızalar devrede bulunan Lm317 ve cevresindeki malzemelerden kaynaklar.

lm317 değiştirmiştim ama çevresini tekrar elden geçireyim.belki gözden kaçırdığım bişeyler vardır.sağolun.gelişme olursa bildiririm.

---------- Sonra gönderilen 02-06-2010 Saat 09:52 ---------- İlk önce gönderilen 01-06-2010 Saat 18:40 ----------
1000fta plus daki lnb entegresi hangisi tam bilemiyorum .bunu değiştireceğim. hangisi olduğunu yazabilirmisiniz

---------- Sonra gönderilen Saat 12:51 ---------- İlk önce gönderilen Saat 09:52 ----------

Arızayı buldum arkadaşlar.QT02 kodlu transistörü sağlam gösterse bile kesinlikle değiştirin.tabi önce lm 317 entegresini kontrol edin.QT02 yerine BD546 taktım çalışıyor.herkese kolay gelsin

Son düzenleme:
güçlüsat usta wodex 1000fta plus cihaza iki üç tane yazılım devedim ama bir türlü uydudan güncellemesini yaptıramadım. başla diyoru,bilgitopluyor,indir diyorum hata indirilemedi yazıyor. neyapmam lazım budurumda.

önce forumdaki en son yazılımını yükle tekrar dene eğer yine aynı sorunu verirse türksat uydusunda şu anda 40 küsür kanalda sorun var bizim güncelleme frekansı dahil hatta versiyon 354 yazılımını bu sorundan dolayı ota sistemine ekleyemedik.Türksatın sorunu düzeltmesini bekliyoruz.sorun düzelince güncelleme devam edecektir

Geri
Yukarı