WordPress Resim Yükleme İşlemi (Upload)

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
WordPress’te yönetim panelinden yazınızı yazarken, yazıya resim ekleme gereği duydunuz. Görsel ekle butonuna bastığınızda resim ekleme bölümü gelecektir. Fakat bilgisiyarınızdan sitenize yükleme seçeneğini seçip yükleme yaptığınızda o da hata verdi.

Çünkü yükleme yapılacak klasöre yazma izni vermediğinizden kaynaklanıyor bu. Genel olarak sistemde kayıtlı olan /wp-content dizini upload yapmanız için default olan klasördür.

Şimdi biz bunu değiştireceğiz. Yönetim panelinden Ayarlar -> Çeşitli sekmesine tıklıyoruz ve oradaki sadece wp-content olan dizin kısmını wp-content/upload yapıyoruz.

Ve ftp’ye bağlanıp /wp-content dizinin içinde bir /upload klasörü oluşturuyoruz, amaç yüklenen dosyalar karışmasın.

Sonra oluşturduğumuz /upload klasörüne chmod ayarlarından 777 iznini verip yönetim paneline geri dönerek yazı ekleme işlemine devam ediyoruz. Artık manuel işlemden kurtulup direk resmi yükleyip kullanma işlemine geçebilirsiniz.

Ayrıca yüklenen resimler galeri kısmında listelenmekte olduğundan istediğiniz zaman ordan yüklediğiniz resmi seçerek diğer yazılarınızada ekleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı