WordPress Versiyon Güncelleme, Eklenti ve Tema Kurulumları

Konusu 'webmaster, script, Uygulama,Anlatım' forumundadır ve guclusat tarafından 1 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.184
  Ödül Puanları:
  48
  WordPress Versiyon Güncelleme

  1-) Wordpress bloğunuzun yönetim paneli üzerinden güncelleme işleminizi gerçekleştirmek için yönetici girişi yaptıktan sonra sol kısımda yer alan Araçlar > Güncelle bağlantısına tıklayınız.
  [​IMG]
  2-) Açılan sürüm yükseltme sayfasından Otomatik güncelle butonuna tıklayınız.
  Not: Bu işlem öncesi veritabanı ve ftp dosya içeriğinizin yedeğini mutlaka alınız. Olası güncelleme problemlerinde dosyalarınız ve veritabanınız ciddi zararlar görebilir.
  [​IMG]
  3-) “Wordpress otomatik olarak güncellendi” bilgilendirme mesajı görüntülendikten sonra bloğunuzu güncel versiyonuyla kullanabilirsiniz.
  [​IMG]
  WordPress Tema Yükleme ve Etkinleştirme

  1-) Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz Wordpress temasını bloğunuza yüklemek için tema klasörünü herhangi bir ftp istemcisini kullanarak ftp bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra /http/wp-content/themes klasörüne yükleyiniz.
  [​IMG]
  2-) Wordpress bloğunuzun yönetim paneli üzerinden güncelleme işleminizi gerçekleştirmek için yönetici girişi yaptıktan sonra sol kısımda yer alan Görünüm > Temalar bağlantısına tıklayınız
  [​IMG]
  3-) Tema önizleme ve etkinleştirme sayfasından yüklemiş olduğunuz temanın altında yer alan Etkinleştir bağlantısına tıklayınız. Bu işlem sonrası bloğunuz yeni görünümüne kavuşmuş olacaktır.
  [​IMG]
  WordPress Google Analytics Ayarları

  Google Analytics, sitenizi ziyaret edenlerin sitenize nasıl ulaştığını detaylı bir şekilde analiz ederek istatistikler oluşturan Google tarafından sağlanan ücretsiz bir hizmettir. Aşağıdaki adımları izleyerek Google Analytics kodunuzu wordpress bloğunuza entegre edebilirsiniz.
  1-) Wordpress bloğunuza yönetici girişi yaparak sol kısımda yer alan Görünüm > Editör bağlantısına tıklayınız.
  [​IMG]
  2-) Açılan tema düzenleme editörünün hemen sağ tarafında yer alan sayfa seçeneklerinden Üst Kısım (header.php) bağlantısına tıklayınız.
  [​IMG]
   
 2. guclusat
  Offline

  guclusat Tanınmış Üye Süper Moderatör

  Katılım:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  10.184
  Ödül Puanları:
  48
  3-) Google analytics kodunuzu <html> tagı altında herhangi bir yere kopyalayıp Dosyayı Güncelle butonuna tıklayınız.
  [​IMG]
  Bloğunuzdaki Yazılar Anında Facebook Profilinizde Yayınlansın

  Wordpress bloğunuzda yeni eklediğiniz yazılarınızı, Wordbooker ve benzeri eklentiler ile veya twitterfeed.com gibi besleyici siteler ile artık facebook, twitter, friendfeed profilinizde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Wordbooker entegrasyonu için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
  1-) Bloğunuza yönetici girişi yaparak sol kısımda yer alan Eklentiler > Yeni Ekle bağlantısına tıklayınız.
  [​IMG]
  2-) Eklenti arama motoruna Wordbooker yazarak Eklentilerde Ara butonuna tıklayınız.
  [​IMG]
  3-) Arama sonuçlarında Wordbooker yazılımının güncel versiyonunu bularak Şimdi Kur bağlantısına tıklayınız.
  [​IMG]
  4-) Kurulum işlemi tamamlandığında Eklentiyi Etkinleştir bağlantısına tıklayınız.
  [​IMG]
  5-) Kurulum ve etkinleştirme işlemi tamamlandıktan sonra artık ayarlar kısmına geçebilirsiniz. Sol kısımdan Ayarlar > Wordbooker bağlantısına tıklayınız.
  [​IMG]
  6-) Wordbooker eklenti yönetim sayfasında eklenti ile facebook hesabınızı bağlamanız gerekecektir. Connect with Facebook butonuna tıklayınız. Açılan sayfada Wordbooker uygulamasına gerekli izinleri verdikten sonra kapatabilirsiniz.
  [​IMG]
  7-) Eklenti sayfasına tekrar döndüğünüzde facebook ile ilgili gerekli izinlerin sağlandığını ve sayfayı yenilemenizi isteyecektir. Reload Page butonuna tıklayarak sayfayı yenileyiniz.
  [​IMG]
  :cool: Sayfa yenilendiğinde artık Wordbook ayarlarınızı gerçekleştirebileceğiniz yönetim ekranını görebileceksiniz. User level customisation bölümünü aşağıdaki belirtilen şekilde yapılandırarak Save User Options butonuna tıklayınız. Bu işlem sonrası bloğunuzda yazmış olduğunuz tüm yazılar Facebook profilinizde anında yayınlanmaya başlayacaktır.
  [​IMG]
   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle