Wormux 11.04.1

Konusu 'Program Arsivi' forumundadır ve yuptia tarafından 14 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. yuptia
  Offline

  yuptia Aktif Üye Kayıtlı Üye

  Katılım:
  30 Kasım 2011
  Mesajlar:
  38
  Ödül Puanları:
  0
  Wormux 11.04.1

  Ekran Görüntüsü
  [​IMG]

  Üreticinin Açıklaması:

  Bir zamanların popüler oyunu ve hala daha oldukça fazla hayran kitlesi olan Team17 firmasına ait Worms isimli oyunun başka bir firma tarafından yeni baştan tasarlanarak ücretsiz hale gelmiş versiyonudur.

  Oyuna içerik olarak baktığınızda mevcut timinizle rakip takımdaki karakterleri akıllıca üreteceğiniz savaş stratejisi yardımıyla yenmek olduğunu görebilirsiniz. Tabii bu olay mizahi yani yeterince komik hareketlerle sıkılmadan oynayabileceğiniz tarzda hazırlanarak size aktarılmış. Yönetimizdeki mevcut karakterleri sırayla seçip, bir yığın silah türünden istediğinizi kullanarak karşı takıma unutamayacacağı bir ders vermeye çalışıyorsunuz. Aynı bilgisayar üzerinde en az 2 ve maksimum 4 tim oluşturabilirsiniz. Oyun içinde her oyuncu sıra kendisine geldiğinde takım elemanlarından istediği bir tanesi ile (hangisini istediğini tab tuşu ile aralarında dolaşarak karar verebilir), istediği bir silahı kullanarak (sağ fare butonu ya da F1, F2, F3, F4, F5 tuşlarını kullanarak değiştirip) hamlesini yapar. Oyun içinde harita üzerinde dolanmak için fare imlecini kenarlar üzerine getirebilirsiniz. Eğer aktif durumdaki karakterinizi kaybederseniz C tuşuna basarak ekranın ortasına gelmesini sağlayabilirsiniz. Oyundan çıkmak için ise Esc tuşunu kullanabilirsiniz.

  Silahlar ve Araçlar
  Saldırı Silahları

  Bazuka : Oyun içindeki en temel silahınız. Sınırsız olup istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Yaptığınız atışların rüzgar yönü ve şiddetinden etkilenecek olduğunu hesaplamanız gerekir.

  Makineli Tüfek : Her atış hakkında 10 mermi atar. Sınırlı sayıdadır. Özellikle duvar arkasından ateş etmek için kullanışlıdır.

  Suikast Silahı : Üzerindeki lazer ışını sayesinde nişan almanızı sağlar. Sınırlı sayıdadır. Her elde iki mermi atar.

  Tabanca : Yakın mesafelerde etkili bir silahtır. İki isabetli atış sonucunda rakibinizine 50 zarar verir. Her elde iki mermi atar. Sınırlı sayıdır.

  Pompalı Tüfek : Her elde iki mermi atışı vardır. Sınırlı sayıdadır.

  Ses Bombası : Rakibinize doğrudan zarar vermez ama harita üzerinde büyük bir boşluk açar. Özellikle su bulunan haritalar için kullanışlı bir silahtır. Sınırlı sayıdadır.

  Otomatik Bazuka : Belirlediğiniz hedefe güdümlü atış yapar. Sınırlı sayıdadır.

  Otomatik Yarış : Belirlediğiniz araba yarışı içinden istediğinizi seçebilirsiniz.

  Bombalar

  Dinamit : Rakibinizin yakınına bıraktığınızda civardaki bir çok oyuncuya zarar vereceği için yakın mesafe ve kalabalıklar için etkili bir silahtır. Sınırlı sayıdadır.

  El Bombası : Fırlatarak attığınız ve duvarlardan sektiği için erişimi zor alanlarda kullanılabilir

  Şarapnelli Bomba : Patladığında daha küçük parçalara bölünerek ikinci bir patlama serisi oluşturur. Kalabalıklar için etkili bir silahtır. Sınırlı sayıdadır.

  Disko El Bombası : Güçlü patlama etkisi olan bir bombadır. Sınırlı sayıdadır.

  Mayın : Yanına çok yaklaşıldığında kısa süre içinde patlarlar.
  Özel Silahlar

  Beyzbol Sopası : Özellikle uçurum kenarlarında kullanmak için ideal bir silahtır. Doğrudan çok az zarar verir ama vurduğunuz oyuncuyu fırlatır. Sınırlı sayıdadır.

  Şırınga : Rakibinize zehir şırınga edersiniz ve zaman içinde rakibinizin tüm enerjisini çeker.

  SüperTux : Yönelttiğiniz yere doğru bir süper tux fırlatırsınız. Sınırlı sayıdadır.

  Gnu Mancınığı : Bir GNU öküzü bombası fırlatılır. Bu öküz 6sn ortalıklarda dolaşır ve ondan sonra patlar. Sınırlı sayıdadır.

  Kokarca Mancınığı : GNU öküzü benzeri bir silahtır. Bir kokarca fırlatırsınız. Bu kokarca dolaşırken yanından geçtiği oyuncuları zehirler ve 6sn sonra patlar. Sınırlı sayıdadır.

  Hava Saldırısı : Bir uçak ile belirlediğiniz hedefe hava saldırısı düzenlersiniz. Sınırlı sayıdadır.

  Örs : Belirlediğiniz yere havadan bir örs düşer. Genelde rakibinizin üzerine düşürürsünüz ve rakibiniz ölür. Etkili bir silahtır. Sınırlı sayıdadır.

  Dolaşma Araçları

  Ninja İpi : Dolaşmak için en çok kullanılacak olan araçlardan biridir. Hedeflediğiniz yükseltiye ipi atar ardından da ok tuşları ile sallanarak yer değiştirirsiniz. Sınırlı sayıdadır.

  Jet Çantası : Kullanmaya başladığınızda 30sn boyunca size uçma kabiliyeti verir. Ok tuşları ile yönetebilirsiniz. Eğer yüksekten düşerseniz zara görür ve saldırı hakkınızı kaybedersiniz. Sınırlı sayıdadır.

  Paraşüt : Seçip bir uçurumdan atladığınızda otomatik açılacaktır. Yüksek bir yerden aşağıya inmek için güvenli bir yoldur. Sınırlı sayıdadır.

  Işınlama : Bir noktadan bir başka noktaya gitmek için en hızlı ve güvenli yoldur. Fakat kullanım ardından saldırı hakkınızı kaybedersiniz. Sınırlı sayıdadır.

  Düşük yer çekimi : Kullandığınızda hoplayıp zıplamanız kolaylaşır. Yüksek yerlerden atladığınızda zarar görme ihtimaliniz azalır. Sınırlı sayıdadır.

  Özel Araçlar

  Sırayı atla : Sıranızı devredersiniz.

  Hava çekici : Bulunduğunuz yerde bir delik açmaya yarar.

  İnşa et : Bulunduğunuz yerin kenarına doğru bir platform inşa eder.

  Pürmüz : Önünüzdeki duvarı delmenizi sağlar.

  İntihar : Oyuncunuzun patlamasını sağlar.

  İndirmek İçin Tıklayın
   

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle