Yetenek sizsiniz Türkiye Eleştiri

Konusu 'Karışık Bilgiler - Sohpet - Muhabbet' forumundadır ve uydudoktoru tarafından 27 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. uydudoktoru
  Offline

  uydudoktoru Tanınmış Üye Yönetici Yönetici

  Katılım:
  13 Haziran 2009
  Mesajlar:
  2.143
  Ödül Puanları:
  48
  Merhaba arkadaşlar show tv de yayınlanan Yeteneksizsiniz Türkiye yarışma programını biliyorsunuz Hülya AVŞAR jüriliğini beğeniyormusunuz.

  Ben beğenmiyorum jürilik yapamıyor diyorum.

  Neden mi?

  Bir çok kişi müzük diyerek sahneden geçerken bir kaç kişiyi taklit yaptıklarındna dolayı aşırı derecede eleştiri yaparak puan almalarını engelledi ayrıca dış etkenlerden çok etkileniyor

  ---------- Sonra gönderilen Saat 23:11 ---------- İlk önce gönderilen Saat 23:10 ----------

  Sabah yazarından Yetenek Sizsiniz Türkiye'ye eleştiri!

  Yüksel Aytuğ, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılan çocuklar kadar jüri üyelerinin de mağdur olduğunu söyledi ve çocuk yarışmacılar konusunda bir çözüm önerisinde bulundu...

  Çocuklara bunu yapmayın

  Konu çocuk olduğunda Acun Ilıcalı'nın ne denli hassas davrandığını onu yakından tanıyanlar iyi bilir. Hülya Avşar da çocuk konusunda son derece duyarlıdır. Eminim Ali Taran da öyledir. Gelin görün ki, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasındaki bir uygulama, jüri üyelerinin ortak hassasiyeti ile pek bağdaşmıyor. Haftalardır izliyorum, seçmelere küçük çocuklar katılıyor. Kimi 5, kimi 7, kimi 10 yaşında... Önce sahneye gelip gösterilerini sunuyorlar. Sonra jüri üyelerini bir telaştır alıyor. "Acaba elendiğini bu küçüğe nasıl söylesek?" diye... Acun, "En pedagogumuz hangimiz?" diye masadaki arkadaşlarından yardım istiyor. Genellikle bu zor görev Hülya Avşar'a düşüyor. Acun minik yarışmacıya soruyor: "Sen şimdi burada bizim ne yapacağımızı biliyor musun?" Yani çocuğun yarışma kurallarını bilip bilmediğini, elemeden haberdar olup olmadığını anlamaya çalışıyor. Sanıyor ki, çocuk hiçbir şeyin farkında değil. Ama zamane çocuklarının zehir gibi zekaları olduğunu unutuyor. Kaç yaşında olursa olsun, bir çocuğun oraya katılmadan önce bu yarışmayı bir kez olsun izlememiş olmasına imkan var mı? Yok tabii... Hülya ve Acun, bebek pışpışlar gibi çocukları uyutup sahneden gönderdiklerini sanıyorlar ama fena halde yanılıyorlar. O çocuklar üzülüyor, eziliyor hatta daha hassas olanlar ciddi travmalar yaşıyor bile olabilirler. Son olarak 8 yaşındaki akrobat Talaisia'nın elendiği gösteriden sonra annesine bir sarılışı vardı ki, yürek dayanmaz... Görüntünün daha sonrası ekrana taşınmadı. Muhtemelen minik yıldız adayı gözyaşlarına boğulmuştu... Bir kez daha altını çizmekte fayda var. Jüri üyelerinin çocuk konusundaki hassasiyetlerinden zerre kadar kuşkum, kaygım yok. Ama televizyonun çetin kurallarının getirdiği bu çetrefilli durumdan onlar da en az çocuklar kadar mağdur oluyorlar. Çözüm basit: Yarışmaya bir yaş sınırı getirirsiniz, olur biter. Ne siz zor durumda kalırsınız, ne çocuklar...

  YÜKSEL AYTUĞ / SABAH  ---------- Sonra gönderilen Saat 23:14 ---------- İlk önce gönderilen Saat 23:11 ----------

  Bayülgen'den Yetenek Sizsiniz jürisine ağır eleştiri

  Okan Bayülgen, 'Yetenek Sizsiniz' jüri üyelerini eleştirdi.
  Bayülgen, Hülya Avşar'ın bir yarışmacının sesini Bülent Ersoy'a benzetmesi ve 'Ya bu tiplere tam olarak ne denir, gay mi homoseksüel mi bilmiyorum ama sesleriniz neden bire bir aynı oluyor anlamıyorum' şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.
  Ünlü şovmen Acun'un 'valla ben bu konuya ne bulaşırım ne de ağzımı açarım' sözlerine de sinirlendi. Programının medya arkası görüntülerinde bu skandala yer veren Okan Bayülgen daha sonra Yetenek Sizsiniz jüri üyelerini şu sözlerle ağır eleştirdi:
  Bence bu juri üyeleri çok sahte davranıyor yahu, siz gayin, homoseksüelin ne olduğunu bilmiyorsunuz ama seslerinden hemen tanıyorsunuz olacak iş mi canım bu. Sanki onlara farklı biriymiş gibi tavır alınıyor. Türkiye’nin en çok izlenen programlarından birinde yaşananlara bakın. Olmaz böyle bir şey.
  Milliyet
   

Sayfayı Paylaş

 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.
  Notu Gizle