AİO YAPIMINDA CheckBox YARDIM

YagmurduasI

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Merhabalar ben auto play media studio ile bir proje yapıyorum bu projede birden fazla dosyayı sırası ile çalıştırmak istiyorum .
aşağıdaki kodda da görüldüğü gibi ben seçtiğim birkaçtane dosyayı sırasıyla çalıştırmak istiyorum ilk önce seçtiğim 1.dosya sonra 2 sonra 3 yalnız uygulama ben birden fazla dosyayı seçtiğimde ilk dosyayı çalıştırıyor daha sonra ikinci dosyayı çalıştırmıyor,

c1 = CheckBox.GetChecked("CheckBox1") -- 1. checkboxun seçili olup olmadığına bak
c2 = CheckBox.GetChecked("CheckBox2") -- 2. checkboxun seçili olup olmadığına bak
c3 = CheckBox.GetChecked("CheckBox3") -- 3. checkboxun seçili olup olmadığına bak

if c2 then -- eğer 1. checkbox seçili ise
File.Run("AutoPlay\\Docs\\birincidosya.exe", "", "", true);
Paragraph.SetText("Paragraph1", "Birinci Dosya Çalıştırıldı.") -- Dosya Çalıştırıldı mesajı ver
Application.Sleep(2000) --2 saniye bekle (buna normalde gerek yok sadece görüntü için...)
StatusDlg.Hide();
end

if c3 then -- eğer 2. checkbox seçili ise
File.Run("AutoPlay\\Docs\\ikincidosya.exe", "", "", true);
Paragraph.SetText("Paragraph1", "İkinci Dosya Çalıştırıldı.") -- Dosya Çalıştırıldı mesajı ver
Application.Sleep(2000) --2 saniye bekle (buna normalde gerek yok sadece görüntü için...)
StatusDlg.Hide();
end

if c1 then -- eğer 3. checkbox seçili ise
File.Run("AutoPlay\\Docs\\ucuncudosya.exe", "", "", true);
Paragraph.SetText("Paragraph1", "Üçüncü Dosya Çalıştırıldı.") -- Dosya Çalıştırıldı mesajı ver
StatusDlg.Hide();
end

http://www.uydudoktoru.com/threads/autoplay-media-studio-ile-checkbox-kullanarak-aio-yapmak.3281/
---
http://www.uydudoktoru.com/threads/cok-ugrastim-ama-yapamadim.21216/#post-31776

Yukardaki linkleri inceleyiniz

Checkbox nesnesi kullanarak AIO paketi yapmak için bir örnek hazırladım. Yıllardır bu konu üzerine yazılıp çizildi, fakat hala anlamamakta ısrar edenler var. Projeye istediğiniz kadar checkbox ekleyebilirsiniz. Tek satır kod yazmanıza gerek yoktur. Tek şart eklediğiniz checkbox isminde Docs klasöründe exe uzantısında programın olmasıdır. Yani Winrar diye bir checkbox oluşturmuşsak, program Docs klasöründeki Winrar.exe programını çalıştıracaktır. Tümünü seç ve seçilenleri kaldır butonu ekledim. Seçilen programların sayısını da labelde görmeniz mümkündür. İlerleme çubuğu vs. eklenmiştir. Size sadece tasarımını yapmak ve programları eklemek düşüyor. Kolay gelsin.

CheckBox ile aio yapımı.apz

Dipnot : KintaRo'nun benzer çalışmasında ini dosyası kullanıldığından CD-DVD üzerinden AIO paketi kullanmak mümkün olmuyordu. Bu programda o sorunu göze alarak kodlama yaptım. Gayet rahat kullanabilirsiniz.

Last edited:
Back