CXA1352AS Ton, Ses Düzeyi ve Denge kontrol devresi

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
SONY CXA1352AS yongası iki kanallı, beş bantlı bir ton, ses ve denge kontrolüdür.

Bu ton kontrolü, ses sinyalinin frekans cevabının 100 Hz ila 10 kHz aralığında ayarlanmasını sağlar. CXA1352AS, çeşitli taşınabilir ses cihazları, kaset kaydediciler, radyolar, cep telefonlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bu ekolayzır hakkında internette birçok şikayet görülebilir. Sesi korkunç bir şekilde bozduğunu yazıyorlar. CXA1352AS üzerinde ton kontrolümü ilk başlattığımda, çok güçlü bir bozulma fark edildi. Kötü yıkanmış bir reçine idi. Reçine tahtadan alkol ile çıkarıldıktan sonra, bozulma ortadan kalktı. Ses, prensip olarak memnun olur. Bu ton kontrolü ile ses çalarken ağda yazılan hırıltılı ve korkunç bozulmaları duymadım. Böylece, sadece araba amplifikatörlerindeki genlik frekans özelliklerini ayarlamak için kullanılabilir.

CXA1352AS yongasının besleme voltajı +4 ila + 10V arasında, çalışma sıcaklığı -20 ila +75 derece Santigrat arasındadır.

İnternette, bu yongadaki ses seviyesini, tını ve dengeyi ayarlamak için birçok şema ve şemalardaki birçok hata vardır. Veri sayfasındaki şemaya göre bir ekolayzer oluşturmaya karar verdim. Topladığım ton kontrol elemanlarının tüm mezhepleri şemaya göre korundu.Cihaz iki baskılı devre kartı üzerine monte edilir, birinci regülatörün kendisi üzerinde, ikinci baskılı devre kartı (blok) üzerine, sadece değişken dirençler bulunur.

Baskılı devre kartını yansıtma olmadan olduğu gibi yazdırıyoruz!Regülatörün kurulması gerekmez ve doğru takılırsa ilk kez başlar. Alkol, alkol veya oje çıkarıcı gibi başka bir şeyle iyice durulayın. Bir büyüteç aracılığıyla, kontaklar arasında, aralarında nispeten küçük bir mesafenin olduğu herhangi bir yerde kalay olup olmadığına bakın.
 

Eklentiler

Yukarı