taplin skywalker için türksat 3a kanal taratma

tasamek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
arkadaşlar taplin skyvalker cihazım var bu cihazda türksat 3a kanallarını taratıp bulmak istiyorum ama kanalları bulamıyorum kayıtlı 169 tp var çoğunu tararken fail yazıyor 130 kanal buluyor örneğin star avrupa var ama star yok show yok kanald avrupa var kanald yok haberturk yok ne yapmam gerekiyor sistem bilgisine girdiğimde şunlar yazıyor

main:MTG10-18-xMAIN05-64-01-xx-xx-05-07-11
H/W: MSR-5990xxxxxSCI00x

birde uydu kısmına girdiğimde türksat 1c var türksat 3a yok ve aramaları türksat 1c seçili yapıyorum ayrıca birsürü forumda araştırdım menüsünün resimli anlatımını bulamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

arkadaşlar taplin skyvalker cihazım var bu cihazda türksat 3a kanallarını taratıp bulmak istiyorum ama kanalları bulamıyorum kayıtlı 169 tp var çoğunu tararken fail yazıyor 130 kanal buluyor örneğin star avrupa var ama star yok show yok kanald avrupa var kanald yok haberturk yok ne yapmam gerekiyor sistem bilgisine girdiğimde şunlar yazıyor

main:MTG10-18-xMAIN05-64-01-xx-xx-05-07-11
H/W: MSR-5990xxxxxSCI00x

birde uydu kısmına girdiğimde türksat 1c var türksat 3a yok ve aramaları türksat 1c seçili yapıyorum ayrıca birsürü forumda araştırdım menüsünün resimli anlatımını bulamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

cihazda 3a yazmasına gerek yok arkadaşım 1c uydusu yerine 2a uydusu ve 3a uydusu yer almakta olup 42 derecede yer alırlar yanı 1c yazan yerden kanal taraması yaptırdığınızda tüm uydu kanallarını yanı hem 2a hemde 3a kanallarını arattırmış olursunuz elimde cihaz yok resimlianlatım yapamam fakat

Frekans= 11844 MHz
Polarizasyon: Dikey (Vertical)
Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb, FEC:3/4

cihazda sebeke arama nit arama açık olması yada nıt aramadan tarama yaptırmanız gerekiyor

tarama yaptırıp yinede az kanal buluyorsa cihazda teknik bir sorun var demektir bu durumda bir servise göndermeniz gerekiyor..servis aşağıda linkteki işlemi yapması gerekebilir..

http://www.uydudoktoru.com/uydu-cih...a-yada-kirilma-sorununun-cozumu.html#post7519

Geri
Yukarı