Çin'den Ucuza Alışveriş Yapabileceğiniz Siteler

guclusat

Tanınmış Üye
Süper Moderatör
Bugüne kadar Çin'den kıyafet, ayakkabı ve makyaj malzemesi alabileceğimiz siteleri anlattım. Şimdi bahsedeceklerimse daha çok elektronik, elektronik eşyaları, küçük ev eşyaları kısacası ıvır zıvır bulabileceğiniz siteler. Ancak özellikleücretsiz kargo olması bu siteleri çok cazip kılıyor. 1$'lık bir ürün alıyorsunuz kapınıza kadar ücretsiz geliyor, nasıl olduğunun açıklamasını ben de merak ediyorum :) Anlatacağım sitelerin hepsi güvenli siteler, yalnızca her Çin sitesinde olduğu gibi kargo süresi uzun olabiliyor, alışveriş yapacaksanız minimum 15 günü gözden çıkarmanız gerek.

[url]www.focalprice.com[/URL] : Benim en sevdiğim site bu. Özellikle Iphone Ipad aksesuarları, telefon kılıfları çok ucuz oluyor. Bu siteden onlarca Iphone kılıfı aldım. Aynılarına Tr'de rastlayabiliyorum ve onların 20-30 TL'ye sattıkları kılıfı ben maximum 3-5$'a ücretsiz kargo ile almış oluyorum. Sitede farklı model kol saatleri de var, Amerikan bayraklı severek taktığım saati de buradan almıştım :) Çok ucuz olduğu için alıp farklı farklı takabilirsiniz. Belirttiğim gibi sitede ücretsiz kargo imkanı var.

www.dx.com : Deal Extreme, Focal Price'a göre daha çok ürün çeşidi bulunduran bir site. Özellikle elektronik şeyler çok fazla. Kargo süresi bu sitede biraz uzayabiliyor, Focal Price bu konuda daha hızlı. Yine uygun fiyatlı bir sürü ıvır zıvır var ve kargo ücretsiz.

www.tinydeal.com : Gerçekten birbirinden ilginç ürünler satan bir site. Girip baktığınızda bir çok şey ilginizi çekecek ve almak istediğiniz çok şey olacak :) Bu sitenin güzelliği giyim ürünleri, çeşitli manikür setleri, makyaj malzemeleri de mevcut. Kadife manikür yapmak için malzemelerden, karanlıkta ışık saçan fosforlu ojelere kadar burada bulabilirsiniz. Ücretsiz kargo bu sitede de geçerli.

www.espow.com : Yine diğerlerine çok benzer bir site. Bu sitede ayakkabı, çanta ve kıyafet de bulabilirsiniz. Fiyatları bana diğer sitelere göre daha yüksek geldi. Kargo yine ücretsiz.

www.aliexpress.com : En meşhur Çin sitelerinden biri. Burada da inanılmaz çok çeşit ürün ücretsiz kargo ile evinize geliyor. Paypal ile alışveriş yaptığınız için güvenli. Sitede Gitti Gidiyor tarzında satıcılar var, satıcılara yapılan yorumlara bakıp alışveriş yapmanızı öneririm. Satıcılarla mesajlaşabilir, aklınızdaki soru işaretlerini onlara sorabilirsiniz.

www.everbuying.com : Bu siteyi de çok seviyorum. Kıyafetler uygun fiyatlı oluyor genellikle. Ücretsiz kargo imkanıyla bir sürü farklı ürün bulabilirsiniz.

www.bestofferbuy.com : Elektronik ağırlıklı bir site. Alışveriş yapmadım ama yapılan yorumlardan gördüğüm kadarıyla güvenli, ürünleri 20-25 günde teslim eden bir site. Dediğim gibi teslimat süreleri çok değişken olabilir tabi.

Benim bildiğim Çin'den ücretsiz kargo ile ıvır zıvır alabileceğiniz siteler bunlar. Bana sorabileceğiniz soruların yanıtlarını şimdiden veriyorum :)

Paypal ile ödeme seçeneği olanlarda onu kullanmanızı öneririm, güvenlik açısından bir problem yaşamazsınız.

Bu site güvenli mi sorularını aklınızdan çıkarın, hepsi denenmiş siteler yine de aklınızda soru işareti varsa belirttiğim gibiPaypal kullanın.

Kargo sürelerini göz önünde bulunduramayacağınız acillikteki ürünleri hiç almayın, çünkü bir ayı bulabildiğini hatta bazen geçebildiğini bir kez daha belirtiyorum.

Gümrük sınırı hakkında bir bilgim yok, bugüne kadar hiç bir ürünüm gümrüğe takılmadı, 100$'ı geçecek şekilde alışveriş yaptıysanız siparişin not kısmında onlara ücreti daha düşük yazmalarını veya hediye olarak belirtmelerini söyleyin.

Sizin alışveriş yaptığınız farklı Çin siteleri varsa yorumda paylaşabilirsiniz :) Bu bilgiler alıntıdır..

Tindeale nasi giris yapabilirim veya uye olabilirim bi turlu bi sey satin almayi beceremedim bi yardimci olurmusunuz

Geri
Yukarı